Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Мандалотерапія як універсальний засіб гармонізації емоційного стану учасників освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події

10 порад, які допоможуть покращити навички публічних виступів та подолати страх сцени

Підготувала для вас 10 порад, які допоможуть покращити навички публічних виступів та подолати страх сцени 🔥

📌 Знайте свою аудиторію.

Якщо ви виступаєте перед аудиторією, як правило, є причина. Знайте, з ким ви розмовляєте та що саме потрібно дізнатися цим людям з вашого виступу. Ваша промова має бути корисною для тих, хто її слухає.

📌 Добре розумійте свій матеріал.

Якщо ваша мета — стати лідером думок або насправді навчити аудиторію чогось, лише автентичне розуміння матеріалу допоможе її досягти.

📌 Використовуйте гумор та емоції.

Тема вашого виступу не має значення — місце емоціям та гумору є завжди. Публіка може не пам’ятати всього, що ви сказали, але вона пам’ятатиме, як ви змусили її відчувати себе.

📌 Виступайте якомога більше.

Єдиний спосіб щось покращити — робити це весь час. Репетиція — це добре, але реальний виступ перед аудиторією — це вкрай важлива практика!

📌 Знайдіть стиль, який вам підходить.

Різні події часто вимагають різного підходу чи стилю. Іноді читання підготовленої промови — це нормально. Деякі використовують нотатки чи тези. Інші намагаються виступати взагалі без додаткової допомоги. Підберіть свій стиль виступів.

📌 Практикуйте мову тіла та рух.

Пам’ятайте — спілкування набагато більше стосується мови тіла, ніж слів, які ми говоримо. Слова, звичайно, важливі, але наголос робиться саме рухом та мовою тіла.

📌 Уповільнюйте.

Ніщо не показує вашого переживання більше, ніж надто швидка презентація. Якщо ви хочете вплинути на аудиторію, переконайтеся, що вона насправді чує те, що ви говорите.

📌 Встановіть зоровий контакт.

Цей пункт дуже важливий. Встановіть зоровий контакт з якомога більшою кількістю людей. Це викликає відчуття, ніби ви говорите безпосередньо з кожним учасником.

📌 Робіть довгі паузи.

І робіть їх довшими, ніж ви навіть вважаєте доречним. Це може мати великий вплив на підкреслення ключових моментів та емоційний стан аудиторії.

Читайте також: