Офлайн
3070
Пирожок Ірина Віталіївна

профіль на Facebook

Вишнівчицька ЗОШ
Основний заклад користувача
Освітян-колег: 8 (переглянути)

Вчитель музичного мистецтва, асистент вчителя

ID-код 602909

Поширити профіль:

Матеріалів: 65 (5)
Перегляд матеріалів: 50.3K

Вчитель музичного мистецтва, асистент вчителя у Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів

Урок музичного мистецтва у 7 класі на тему: Джаз

Сьогодні на вас чекає незабутня подорож у Країну джазової музики. Ми ознайомимося з характерними ознаками і музичними інструментами джазу та джазовими музикантами. Чи готові ви подорожувати?

Перегляньте відео про історіяю виникнення джазової музики.

Тепер ми знаємо, що Джаз (англ. jazz) - це напрям у музиці, що виник на межі XIX- XX століть у США як синтез африканської та європейської   культур.

Характерними рисами джазу є імпровізаційність, підвищена емоційність, специфічний склад виконавців та інструментарію, використання різноманітних тембрових барв, звуконаслідування тощо.

Імпровізація (франц.  improvisation,  від  лат. Improvises - непередбачений) - створення художнього твору (наприклад, музичного, поетичного, сценічного) в момент його виконання без попередньої  підготовки. Музична імпровізація - історично найдавніший тип музикування.

Джерелами джазу були імпровізаційні форми негритянської народної музики (спіричуелс, блюз, регтайм), а також танцювально-побутова музика білих переселенців.

Розвиток джазу відбувався в кілька етапів:

  • 1920-ті - ера диксиленду.

У  ці   роки джазова музика розповсюджується по CLUA та продовжує розвиватися. У Новому Орлеані формуються перші диксиленди - великі джазові ансамблі, серед яких особливе місце займає ансамбль «Original Dixieland Jass Band», який у 1917 році зробив перший джазовий звукозапис.

Джаз-бенд - великий джазовий оркестр

  • 1923-1929 pp. - «золота ера джазу».

Це  період  розквіту   бендів   (джазових   груп). До   Нью-Йорка переїжджає оркестр Д. Еллінгтона, який привніс у джаз такий рівень складності, якого ще ніколи не було в розважальних   оркестрах.

  • 1930-ті роки - ера свінгу.

У цей час виникають біг-бенди (джазові групи, до складу яких входить більше 17 учасників). Тоді ж виник і стиль джазу - свінг, який сформувався і набув великої популярності в період між 1935-1945 роками в концертах біг-бендів.

У свінгу відсутня колективна імпровізація, а на перший план виступають аранжування та сольна імпровізація. Концертний свінг мав нечуване поширення в історії популярної музики. «Королем» цього стилю вважають Бені Гудмена.

В епоху свінгу та панування біг-бендів з’явилося багато професійних виконавців джазу. Майстерність Біллі Холідей та Елли Фіцджеральд стала зразком для співачок майбутніх десятиліть. Першим зразком чоловічого джазового стилю став Луї Армстронг. Популярним виконавцем був Френк Сінатра.

У наступні роки джаз продовжує розвиватися, з’являються імена нових виконавців та оркестрів.

В історії джазової музики відомо численні напрями та стилі: кул-джаз, фрі-джаз, ф'южн, диксиленд, ритм-енд-блюз, соул, рок-н-рол, свінг, бі-боп, біг-біт, прогресив тощо.

Поява музикантів неамериканського походження сприяла  становленню  багатьох  національних  джазових шкіл, зокрема й української. Після спаду інтересу до джазу в 90-х роках XX ст. він знову став набирати популярності в молодіжній культурі   сьогодення.


Слухання музики

Пропоную прослухати композицію «Let’smy people go» у виконанні "короля" джазу Луї Армстронга.

Послухайте композицію Рея Чарльза «Hit the Road Jack».


Вокально-хорова робота

Сьогодні ми будемо розучувати піснб українського композитора Олександра Злотника «Музика рідного дому».

Послухайте та проспівайте пісню.


Підбиття підсумків уроку

https://vseosvita.ua/test/start/qjs272


Домашнє завдання

Дослідіть виникнення і особливості джазу, заповніть таблицю за зразком:

Джазовий стиль

Час виникнення

Характерні ознаки

Виконавці