Офлайн
3070
Пирожок Ірина Віталіївна

профіль на Facebook

Вишнівчицька ЗОШ
Основний заклад користувача
Освітян-колег: 8 (переглянути)

Вчитель музичного мистецтва, асистент вчителя

ID-код 602909

Поширити профіль:

Матеріалів: 65 (5)
Перегляд матеріалів: 50.3K

Вчитель музичного мистецтва, асистент вчителя у Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів

Урок музичного мистецтва у 5 класі на тему: Вокальна музика

Я впевнена, що всі ви любите музику і майже всі - співати. Як же називають музику, що співають? Яка вона - музика для голосу? Відповіді на ці запитання знайдемо сьогодні па уроці.

Італійське слово vocale означає «голосовий», тобто це музика для голосу або багатьох голосів.

Вокальна музика - це музика, що призначена для виконання голосом.

Як ми вже знаємо, співати людина навчилась у давні часи: спочатку це, швидше за все, були звукові сигнали, пов’язані з полюванням, війною або спільною працею. Поступово вокальна музика стала самостійним мистецтвом та відокремилася від ритуалів, що супроводжувала та від танцю.

Вокальна музика може бути різних жанрів:

  • пісня

  • романс

  • опера.

Вокальна музика пов’язана з мовою та мовленням. Підйоми та пониження голосу, тобто мовленнєві інтонації, об’єднуючись із музикою, підсилюють її виразність.


Всі ми були колись на концерті. Слово «концерт» мае два значення. У першому значенні - це виконання музичних творів перед слухачами. Буває сольний концерт, у якому бере участь один артист, а буває збірний, де виступають багато артистів. Друге значення слова «концерт» - це змагання. І справді, на концерті, де виступають багато виконавців, вони наче змагаються один з одним.

Але е ще одне значення цього слова: концертом називають великий інструментальний музичний твір, що написаний для якогось музичного інструмента - фортепіано, скрипки або віолончелі та симфонічного оркестру. Концерт - це також музичний жанр.

Такий твір зазвичай містить три частини, кожна з яких написана у різному темпі.


Слухання музики

Отже, концерт - це немов змагання соліста та оркестру, під час якого відбувається музична розмова між інструментом та оркестром. Саме такий концерт пропоную вам послухати. Це Концерт для колоратурного сопрано з оркестром, який створив російський композитор Р. Глієр.

0200h9co-26cc-384x319.jpg

Це неймовірно ніжний, надзвичайно гарний, легкий твір. Навіть якщо Глієр не написав би більше жодного твору, цього Концерту було б достатньо, щоб увійти в історію світового музичного мистецтва.

Послухайте та поміркуйте над тим, до якого типу музики, вокальної чи інструментальної, належить цей твір.


Вокально-хорова робота

Саме до вокальної музики і належить пісня І. Карабиця «Пісня на добро».

Такі засоби виразності в пісні як ритм, мелодія, динамічні відтінки, виразні мовленнєві інтонації - утворюють радісний святковий настрій.

Послухайте та проспівайте пісню.


Підбиття підсумків уроку

https://vseosvita.ua/test/start/hjg051


Домашнє завдання

Підготуйте міні-проект «Улюблені пісні моєї родини» (дізнайтеся які пісні виконують у вашій родині, розкажіть про них, по можливості продемонструйте)