Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Професійне самовдосконалення педагога: кайдзен підхід
»
Взяти участь Всі події

11.05.2022

14

0

Стратегії «Миттєвої допомоги»

«Якщо Бог хоче зробити тебе щасливим, то він веде тебе найважчою дорогою, тому що легких шляхів до щастя не буває».

Далай-Лама

  • Життя – це дорожня карта, яка пропонує різні шляхи. Ми самі обираємо, у якому напрямку рухатися і з якою швидкістю. Чи зупинятися, щоб перепочити й обміркувати правильність траєкторії свого руху. На цьому шляху можуть траплятися вибоїни, перешкоди, але всі вони роблять нас більш досвідченими та сильними.

  • Було б дуже добре, коли б людина могла спокійно реагувати на всі подразники у вигляді стресів, сварок, конфліктів, непередбачуваних обставин, хвороб та суспільних негараздів. Але стан рівноваги часто порушується через життєві потрясіння. Більшість із нас протягом останніх місяців відчувають подібне. Такий психоемоційний стан виводить людину в «зону збудження» або «зону пригнічення». У зоні збудження ми почуваємося агресивними, стурбованими, нервуємо через дрібниці аж до спалахів люті. У зоні пригнічення в нас зникає бажання творити, виявляти якусь ініціативу. Ми стаємо пасивними спостерігачами: пригнічені, втомлені та близькі до депресії.

  • Повернути рівновагу та нормальний емоційний стан можна шляхом виконання різних вправ. Тут у пригоді можуть стати стратегії «Миттєвої допомоги», які допомагають заспокоїтися і підсилюють відчуття безпеки. Зупинимося на кількох з них.

  • Вправа «Порахуй»

Ця вправа має кілька варіантів виконання, залежно від емоційного стану людини та ситуації. Можна спробувати й підібрати для себе той варіант, який буде дієвішим.

☀ Порахуй від 1 до 10 (100) і навпаки від 10 (100) до 1;

☀ Порахуй від 6, кожного разу додаючи ще 7 (наприклад: 6, 13, 20, 27…);

☀ Порахуй від 99, віднімаючи кожного разу від отриманого числа 8 (наприклад: 99, 91, 83, 75…).

Прислухайся до своїх внутрішніх відчуттів, що ти відчуваєш (тобі приємно, неприємно, нейтрально). Сконцентруйся на найпозитивніших відчуттях.

Тривалість такої вправи індивідуальна для кожної людини. Вправа має бути комфортною і не викликати додаткового стресу.