Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

Як хвалити дитину.

Похвала буває згорнута і розгорнута. Часто чуємо на дитячому майданчику щось на кшталт: «Молодець! А тепер біжи і пограйся ще». Це згорнута хвала, яка не приносить жодної користі. Розгорнута хвала повинна конкретно описувати фактор, за який дитину заохочують і містити ваше ставлення до цього. В результаті ми отримуємо якісне засвоєння. Хваліть тут і зараз, не відкладайте, не стримуйте емоції. Обов’язково опишіть результат роботи, який ви бачите. Важливо проговорити це, виділити особливість і описати своє ставлення.

Універсальна формула ефективної похвали складається з трьох пунктів: я бачу, я ціную, я відчуваю.

У жодному разі не можна відмахуватися від дитини. Уявімо дивний малюнок вашого синочка з кривим сонечком і коником. Візьміть його у руки і детально ознайомтеся. Далі діємо за формулою: «Який гарний малюнок! Ти зобразив коника, галявинку і сонце. Впевнений, він гарно тут почувається. Який неординарний стиль. Ти точно старався і покращив свої навички. Мені це дуже подобається».

Компліменти теж підійдуть. Вони допомагають дитині розкритися вам назустріч. Комплімент відзначає поведінку, процес, зовнішній вигляд. Похвала здобувається за результат або досягнення.

(М. Іващенко. Як учителю стати тьютором і чому це важливо? Інтерв'ю з Є. Мирошниченко)