Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

Мобільні додатки - помічнки в навчанні.

Технологічний розвиток сучасності торкається, абсолютно, всіх сфер діяльності і музика – не виняток. У викладача музичної школи є два шляхи – ігнорувати стрімкий технологічний розвиток та сварити учнів за смартфони, або озброїтись цікавими ігровими додатками та рекомендувати їх учням, в якості додаткового навчального посібника.

В цьому дописі я розповім про ті додатки, які використовую сама і про ті, які рекомендую дітям.

  • gStrins – додаток-тюнер. З його допомогою зручно налаштовувати віолончель, кларнет, гітару, тощо. Я, навіть, стареньке домашне піаніно “Україна” налаштовуала з його допомогою. В цьому додатку є вбудований камертон в якому, за змовчанням, виставлено стандарт частоти в 440 герц, але є можливість його змінити (якщо це потрібно).
  • Metronome Gismart – тут переклад і пояснення зайві, як на мене.
  • Dosolfa-lite – додаток, за допомогою якого, в ігровій формі, можна вивчити ноти скрипкового та басового ключів. Суть гри – обирати правильні назви нот, що пливуть нотним станом.
  • Complete Rhythm Trainer – чудовий додаток, який допомогає прокачати (як це зараз кажуть) свої знання про ритм. В ньому є дікалька режимів гри: класичний, аркадний, поліритми, вільне тренування, користувацьке навчання. Учням рекомендую починати “прокачуватись” через класичний режим, в якому, під стукіт метроному потрібно повторити записаний нотами ритм. Подібна гра вчить дотримуватись того темпу, який завдає метроном і вираховувати тривалості вірно.
  • Kahoot! – мобільний додаток одноіменного сайту, за допомогою якого можна робити цікаві тестування для учнів на різноманітні теми. Навіть – створити віртуальну музичну вікторину з муз.літ.

Також не треба забувати про Google Клас, який існує у вигляді додатку для смартфону. Туди можна завантажувати учням електронні примірники нот, посилання на відео в YouTube, які варто подивитись (наприклад, гарне і професійне виконання п’єси, яку задали вчити). Повірте, це варто робити (ділитись відео з YouTube), бо учні самі, або їх батьки, будуть шукати приклади самостійно і, цілком ймовірно, знайдуть не дуже гарні виконання, ще й почнуть так вчитись грати, а Вам доводеться “ламати” створене.

І, мабуть, останнє. Рекомендуйте учням записувати себе на телефон. Краще за все – на відео. Подібні розваги мають позитвні сторони, бо дозволяють самому побачити і почути себе з боку і зробити роботу над помилками: “О, невже я так криво сиджу?!”, або “Ой, а в цьому такті я граю не ту ноту”. Ну, а гарне відео можна і в соцмережу викласти, звісно, із дозволу батьків, та започаткувати свій маленький блог про навчання грі на інструменті. 

Хапайте, швидше, смартфони та знаходьте ті додатки, які допоможуть Вам вчити учнів. В умовах карантину це, дуже, необхідно!

 

 

Читайте також: