Опублікував/ла:
Керівнику закладу освіти необхідно забезпечити заходи за такими основними напрямами:
Підготовка приміщення і території закладу до початку навчального року відповідно до умов протипожежної безпеки, охорони праці та санітарно-гігієнічних умов.
Підготовка приміщення і території закладу до забезпечення протиепідемічних заходів.
Визначення і затвердження тимчасового порядку організації освітнього процесу в період карантину.
Технологічне забезпечення процесу очного, а в разі потреби — змішаного або дистанційного навчання.
Інформування всіх учасників освітнього процесу про особливості освітнього процесу під час карантину.
Організація індивідуальної підтримки дітей з особливими потребами та дітей із вразливих груп.
Налагодження постійного підвищення кваліфікації вчителів.
Окрім заходів, які вказані у вищеперелічених документах, слід додати такі:
Визначення кількості учнів, які можуть одночасно перебувати в усіх наявних приміщеннях і на території закладу із забезпеченням соціальної дистанції, відповідно до нормативів; в разі потреби — прийняття рішення щодо необхідності поділу на групи для почергового очного навчання, запровадження позмінного навчання або почергового навчання певних класів по днях.
Запровадження щоденника температури учня, до якого вписуються під контролем батьків показники ранкового вимірювання температури. За можливості, запровадження вимірювання температури при вході до школи.
З урахуванням епідемічної ситуації, специфіки закладу та наповнюваності школи і класів вибір найбільш оптимальної форми організації освітнього процесу. Для цього можуть бути корисні запропоновані моделі, відображені у табл. 2.
При прийнятті рішення щодо необхідності впровадження змішаного навчання можна користуватися моделями взаємодії, запропонованими у табл. 3.
Розробка єдиних алгоритмів роботи, підходів, зрозумілих для всіх учасників освітнього процесу, та чітке інформування про них.
Вибір платформи і програмних продуктів для організації дистанційного навчання у закладі загальної середньої освіти. Проведення необхідних тренінгів учителів.
Забезпечення ефективної комунікації з батьками.
Роз’яснення учасникам освітнього процесу необхідності дотримання академічної доброчесності під час дистанційного навчання.
Організація підвищення кваліфікації вчителів щодо: цифрової грамотності; організації дистанційного і змішаного навчання з предмета; методики розробки дистанційного курсу; створення освітніх електронних ресурсів тощо. Навчання може бути реалізоване у межах підвищення кваліфікації як в інститутах післядипломної педагогічної освіти, так і в інших суб’єктів підвищення кваліфікації.
завдання керівників школи перед початком навчального року.