Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Настільно-друковані ігри у роботі з дітьми з ООП
»
Взяти участь Всі події

Виховна година. 11 клас. Тайм-менеджмент для учнів під час дистанційного навчання.

Постійні нагадування батьків, невиконання в терміни завдань, відмовки, нестача часу і сил на родину, повне виснаження до кінця тижня - перші ознаки того, що людина не планує свій час. Це характерно для людини будь-якого віку чи статусу –  від учня чи домогосподарки до бізнесмена. Управління часом – це звичка, над якою потрібно працювати щодня - вважають тайм-менеджери.

Керування часомтайм-менеджмент —це здатність ефективно контролювати і керувати своїм особистим часом, яка полягає в умінні відсортовувати важливі і першорядні справи від не надто нагальних справ.

 

 

Як почати планувати свій час?

 

 

Постановка цілей – це чітке розуміння бажаного результату. Вони мають бути досяжні, реалістичні і визначені у часі. Потрібно розбивати її на задачі, щодня визначати пріоритети, приймати рішення і вчитись на власних помилках, оцінювати досягнуті результати і корегувати власні плани. Нереально домогтися успіху та досягти цілей якщо не планувати свій час. 

Які обмеження треба ставити для себе?

Найважливіше слово у тайм-менеджменті — "НІ".

Ми не вміємо відмовляти - вибачаємося, виправдовуємося. А також ми не готові без образ приймати "Ні" від інших. Найбільше це проявляється у колі родини та друзів. Далеко не всі хочуть розуміти, що у вас можуть бути більш важливі справи у той момент, коли вам дзвонить мама, друг зі своїми проблемами. Навчіться вимикати телефон у той час, коли ви працюєте над важким завданням, відпочиваєте. Немає незамінних людей, усі питання можуть вирішитися без вас.

Що "краде" наш час?

Основні поглиначі часу — інтернет, соцмережі, телефонні розмови, телевізор. Потрібно вирішити для себе, скільки часу можна виратити на користування соціальними мережами в день. Оптимально — на початку дня і наприкінці. Якщо немає бажання відмовитися від серіалів чи фільмів — можна поєднати їх перегляд з корисними справами — фізичними вправами, прибиранням, приготуванням їжі тощо. 

 

Як правильно розподіляти свій час?

Багато людей скажуть, що найкращі речі відбуваються спонтанно. Але планування дозволяє зекономити час, гроші, нерви. Планувати наступний день потрібно звечора. Запишіть в щоденнику чи органайзері план дня по годинам. Треба виділити першочергові і другорядні завдання. Ніколи не можна планувати все “впритик”. Не варто вписувати нездійсненні справи, знаючи наперед, що ви їх не виконаєте. Важку і неприємну справу можна розбити на менші складові. 

Як навчатися самостійно?

Чи знайомі тобі слова САМООРГАНІЗАЦІЯ та САМОДИСЦИПЛІНА?

Самоорганізація – це здатність, яка відображає вміння управляти собою, і включає в себе безліч процесів, серед яких боротьба з лінню, планування і розстановка пріоритетів.

Самодисципліна – це вміння працювати незалежно від власного бажання і натхнення. Це ті конкретні кроки, які ти робиш після прийняття певного рішення (наприклад, якщо ти вирішив поїхати навчатися за кордон, то найперше – підтягуєш мову, шукаєш виш). Саме самодисципліна допомагає позбутися шкідливої звички, якщо ти це твердо вирішив, і допомагає виробляти нові, корисні.

  • По-перше, треба розуміти, що карантин не час для відпочинку. Тому графік занять має залишатись таким, як і в навчальний період. Орієнтуйся по щоденнику чи склади свій графік.
  • Важливо, аби ця робота відбувалася спринтами — проміжками у 20-25 хвилин із перервами на чай, перекус або прогулянку. Винагороджуй себе за плідну роботу.
  • Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн, щоб час за ноутбуком чи телефоном не розмивався.
  • Слідкуй за дедлайном завдань, не пропусти кінцевий термін виконання.

Ніхто не повинен змушувати! Потрібно поставити ціль - Я ЗРОБЛЮ ЦЕ САМ!

 

 

Що таке ТАЙМІНГ та ДЕДЛАЙН?

Таймінг має багато значень, але стосовно життя та навчання це слово означає вміння відчувати час, правильний вибір часу для виконання певної роботи. Таймінг дисциплінує та дає визначений час для виконання уроків чи інших справ. Погодься, недоречно їхати на море взимку, або ходити в школу вночі. Коли ми ходимо до школи, завуч планує наш розклад уроків, дзвінків, обіду в їдальні, тощо. Під час дистанційного навчання ти сам собі тайм-менеджер!

Дедлайн – крайній термін (дата або/чи час), до якого має бути виконано певне завдання.

 

Для перевірки засвоєння матеріалу, пройди тестування.