Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

Цікаве за тиждень

18 травня – Міжнародний день музеїв

Музей! Як давно ви відвідували цей культурний заклад? На жаль, за непередбачуваних обставин (карантину!), суспільство залишилося за межами культурної діяльності, тому люди були вимушені знаходитися у своїх домівках. Але, життя потроху оживає і це надає гарну мотивацію для духовного розвитку. Гарною нагодою для цього є – музеї. Чому музеї? 

По-перше: 18 травня Міжнародний день музеїв. А по-друге: наша країна  має багато музеїв, які допомагають нам здійснити захоплюючу подорож, щоб стати свідком визначних подій минулого та ще краще зрозуміти сучасний світ, зробити висновки та з надією дивитися у майбутнє. За вікном буяє зелень: бузок, свічки каштанів, квітнуть фруктові дерева, тому скансени або музеї просто неба, чекають на наші екскурсії.Ласкаво просимо у віртуальний тур українськими музеями просто неба

           https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

16 травня 2020 року – День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Нам дуже подобається ідея ще раз помилуватися пам’ятками культури й туризму країн Європи (хай навіть онлайн), пригадати їхню історію, більше дізнатися про географію, політику, мови й знову відчути себе частинкою так званої західної цивілізації. Зокрема, пропонуємо вам зазирнути на «Ігровий майданчик», де в рубриці «Тести» є ціла низка інтелектуальних завдань. За допомогою вікторини «Європейський калейдоскоп» у форматі шоу «Перший мільйон» ви перевірите, як багато ви знаєте про сусідів за континентом. Гра «Європа в прапорах і кольорах» стане в пригоді знавцям офіційної символіки держав Європейського Союзу. Завдяки вікторині «Природні об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО в Євразії» пропонуємо освіжити в пам’яті вигляд і значення заповідних територій, що насичують наші легені киснем і милують око дивовижною нерукотворною красою. А от у рубриці «Літературні ігри» на вас чекає ціла серія розваг, присвячених античному мистецтву. Комплект ігор «Міфи й герої Давньої Греції» – це відразу 5 завдань, що допоможуть розібратися в античних сюжетах, «сферах впливу» муз, подвигах Геракла та багатьох інших нюансах міфології. І вкотре подивуватися тому, наскільки потужний вплив ця прадавня культура має на всю західну цивілізацію.http://chobd.ck.ua/index.php/ihrovyi-maidanchyk/testy/6558-yevropa-v-praporakh-i-kolorakh

    

 

 

Вікторина “Відгадай країну Європи”

22 квітня – Всесвітній день Матері-Землі

Відзначення цієї дати – ще один привід для нас задуматися про вразливість планети перед необдуманими діями людства. Ми повинні спробувати зменшити навантаження на довкілля та зробити наші міста більш зеленими й чистими, а землю – здоровішою.

Всесвітній день Матері-Землі було проголошено спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 квітня 2009 року. З ініціативою започаткування свята виступила Болівія. У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах й відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною.

Історія свята пов’язана з ім’ям Джона Стерлінга Мортона, губернатора штату Небраска. Той, переїхавши у штат наприкінці 19 ст., звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1872 в штаті Небраска 22 квітня (день народження Мортона) було проголошено офіційним святом – Днем Дерева. Через століття, у 1970 році, свято набуло статусу національного та отримало назву День Землі.

Однією з основних задач, що ставить перед собою ООН – озброєння кожного жителя планети необхідними знаннями, щоб люди свідомо прагнули захищати довкілля. Грамотність в питаннях екології та клімату буде спонукати людей до відповідальних дій на користь прийняття законів з охорони навколишнього середовища, вона стане основою для пошуку екологічно чистих технологій.

Пропонуємо батькам ознайомитися з книгою дитячого психолога Наталії Чуб, яка допоможе пояснити дітям, чому так важливо відповідально й дбайливо ставитися до всього живого, що нас оточує.

https://dyvokrai.com.ua/netcat_files/multifile/2390/1ab7748dd43b11e7a60c8c89a5314886_1ab77493d43b11e7a60c8c89a5314886_1.jpgЧуб, Наталія. Азбука екології [Текст] : кн. для читання разом із дітьми / Н. Чуб; худож. Н. Бендус-Петровська. – Харків : Фактор : Pelican, 2014. – 95 с. : іл. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).

Ця добра казкова історія про пригоди ведмежати Мітча та його друга професора Террела навчить маленьких читачів любити і берегти довкілля, піклуватися про тварин і рослини та бути справжніми друзями природи. Малята навчаться правильно сортувати сміття, дізнаються багато цікавого про заповідники й захист вимираючих видів.

25 квітня – Всесвітній день пінгвінів

Це екологічне свято засноване, аби нагадати людям про важливість збереження тваринного світу. А його поява зумовлена тим, що після відкриття Антарктиди люди почали масово винищувати цих птахів.

Пінгвіни – кумедні пташки, що гарно плавають та пірнають. Всього наразі нараховується близько 18 видів цих птахів. Нині під загрозою вимирання знаходяться декілька видів, а на межі зникнення перебувають галапагоський та чубатий пінгвіни. Найбільшим з всіх вважається імператорський пінгвін: його зріст може сягати 120 сантиметрів, а вага – понад 40 кілограмів. Найменший же вид пінгвінів – голубий – важить близько 1 кг і частіше за все не виростає вище за 40 см.

Дата святкування Всесвітнього дня пінгвінів обрана невипадково – саме зараз триває їх міграція на материк для спарювання та вирощування потомства. У цей період пінгвіни перебувають під особливою загрозою, адже стають легкою здобиччю для браконьєрів. Тож дату відзначають для того, щоб вкотре підкреслити необхідність захищати цих дивовижних птахів та жити в гармонії з природою.

А для наймолодших читачів пропонуємо прочитати пізнавальну книжечку Даніели Де Луки про пригоди й виживання маленького пінгвіненяти у суворих умовах Арктики, з неї ви дізнаєтеся чимало цікавих фактів про життя пінгвінів.

Де Лука, Даніела. Пінгвіненя Боб [Текст] : пер. з англ. / Д. Де Лука. – Харків : Ранок, 2017. – 31 с. : іл.

Сором’язливе пінгвіненя Боб має гарний зелений шалик, але зовсім не має друзів. Мама і тато дуже його люблять і хочуть, щоб він грався з іншими малюками. Як допомогти Бобові потоваришувати із пінгвінами? Адже, щоб вижити, їм усім потрібно триматися разом.

Ця історія особливо сподобається сором’язливим малюкам, адже її герої на власному прикладі показують, що всі ми можемо бути різними й не зобов’язані жити відповідно до чужих очікувань і переконань.

Читайте також: