Онлайн
479
Нікуліна Тетяна Олексіївна

Таврійський НРЦ ХОР

практичний психолог

Вчительський сайт

Написати приватне повідомлення
Матеріалів: 1
Перегляд матеріалів: 4

Граємо з дітьми вдома. Ігри з підручних матреіалів

Сірникові коробки 

 На чотирьох або шести кришках, так само як і на внутрішніх коробочках, намалюйте однакові геометричні фігури: квадрат, круг, ромб, трикутник (можна приклеїти однакові ґудзики). Перемішайте кришки і внутрішні коробки. Попросіть дитину знайти і скласти коробочки. 
Ватяні палички

Можна розфарбувати ватяні палички в різні кольори, наприклад одну сторону – в синій, а інший – в жовтий. Взяти банку (можна з під кофе) зробити отвір по середині. Дитині необхідно встромляти ватяні палички в отвір підбираючи їх за кольорами. Спочатку синій, потім червоний, ділі жовтий.

Можна пофарбувати в один колір. Обрізати трубочки для коктейлю (порізати  по 1 см), завдання дитині знайти таку ж саму трубочку за кольором, та одягнути на палочку.

Квасоля

Дитина викладає малюнок або по готовому зображенню, або за власною фантазію.

Шишки

Візьміть відро, таз і кидати в неї по черзі шишки.

Жолуді

Можна розкласти по кімнаті жолуді, (наприклад, 10 штук) дитина повинна знайти їх всі. Можна ускладнити завдання, руками їх брати не можна, а  ложкою.

Каштани

Малюємо каштанами  різні малюнки сонечко, трикутник, смайлик, чи за схемою

 

 

 

Шнурочки

Знадобляться  шнурки та решітки для раковин. Допоможіть  дитині протягувати шнурок в отвори решіток, щоб вийшла доріжка.

Покажіть дитині, як з кольорових шнурків можна викладати контури різних фігур і предметів.

Пробки

Дві пробки від пластикових пляшок кладемо на столі різьбленням вгору. Це - "лижі". Вказівний і середній пальці стають в них, як ноги. Рухаємося на "лижах".

Мочалка

Під час гри малюк може забруднитися в фарбу! З мочалки можна вирізати круг, трикутник, квітку… Суть гри полягає в тому, що дитина буде вмочати мочалку в різнокольорові фарби і робити відбитки на папері або картоні.

 

Можна порізати на «цеглинки». Діти із задоволенням збирають будинки, доріжки, башточки з таких незвичайних цеглинок.

 

 

 

 

 

Ситечко

У таз з водою помістіть дрібні іграшки або будь-які дрібні предмети, запропонуйте виловлювати їх ситечком (ложкою).

 

 

 

 

Газета

Корисне заняття - «підщипування – відривання» пальчиками від цілого аркуша паперу маленьких шматочків. Отримані обривочки дитина складе пальчиками в пластиковий стаканчик з-під йогурту.

 

Прищіпки

Прикріпіть прищіпки до картонного кола, щоб вийшло «сонце» або «квітка». Можна оформити іграшку у вигляді їжачка, у якого прищіпки грають роль голок. Запропонуйте дитині зняти всі прищіпки, а потім прикріпити назад.

 

Ще одна гра. Для цієї гри для дітей своїми руками візьміть кольоровий картон, розріжте на маленькі квадратики різних кольорів і причепіть на прищіпку. Розкладіть перед дитиною палітру кольорів і нехай він постарається прикріпити прищіпкою квадратик картону потрібного кольору.

 

 

Вода

Знадобляться піпетки, невеликі ємності для води. Запропонуйте дитині зібрати воду піпеткою і перелити з однієї ємності в іншу.

Наступна гра. Налийте в таз воду, насипте дрібних предметів (кришок від пластикових пляшок, м'ячиків) і дайте завдання дитині дістати їх за допомогою паличок, ложки, черпака.

Трубочки

Зробіть отвори на дні коробки і розфарбуйте їх різнокольоровими маркерами за кольором трубочок.

Наступна гра. Із валика туалетного паперу зробіть кружечки за розміром трубочок. Тепер дитина  повинна  вставити трубочки від отвору валика.

Кришечки

Зробіть картки з кружечками певних кольорів. Тепер на кожній картці потрібно розкласти кришки за кольором.

 

 

 

Контейнер для льоду

Виріжте багато  різних фігур з різнокольорового р з картону: серце, квадрат, трикутник, коло. На контейнері позначте осередок для кожної фігури. Нехай дитина вчиться сортувати.

 

 

 

 

Намисто

 Складіть в коробку намистинки трьох кольорів, перемішайте їх. Запропонуйте дитині розкласти їх по трьом тарілочках.

Посуд

Запропонуйте дитині слідувати вашій інструкції поклади ложку зверху, вилку знизу ... Можна працювати з картками.

 

                                   

 Сподіваюсь, що запропоновані ігри, допоможуть цікаво і не без користі провести вільний час, поєднати хатню роботу із спілкуванням з дитиною.