Офлайн
2282
Кропивна Олена Іванівна

КЗ "ХСШ 12" ХОР
Основний заклад користувача
Освітян-колег: 8 (переглянути)

вчитель початкових класів

ID-код 411562

Поширити профіль:

Матеріалів: 104
Перегляд матеріалів: 33.7K
Блог

ТЕКСТИ ДЛЯ ДИКТАНТІВ ТА СПИСУВАННЯ ПРО УКРАЇНУ

 1 клас

 Петрик любить читати казки Івана Франка. Євген читає байки Леоніда Глібова.

11 слів

 Запоріжжя — це місто за порогами Дніпра. А Ужгород — місто на берегах ріки Уж.

13 слів

 Леся Українка народилася на Волині. Усе життя Леся згадувала милий край свого дитинства — Полісся.

14 слів

 Луганськ стоїть на берегах річки Лугань. Давня назва міста — Кам’яний Брід. Це був зимівник запорозьких козаків.

15 слів

 Наше місто

Наше місто влітку зелене. На вулицях росте багато дерев. Там цвітуть прекрасні квіти. Я люблю своє місто.

19 слів

 Головне місто

Ось наш літак піднявся в повітря. Ми бачимо велике місто. Ось Хрещатик та Софійський собор. Чудове місто на Дніпрі!

21 слово

 Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади і білі хати, лани золотої пшениці. Україна – розкішний вінок з рути і барвінку.

22 слова

 Моя бабуся живе в Запоріжжі на вулиці Богдана Хмельницького. Вона часто приїжджає до нас у Харків. Наш дім стоїть на вулиці Наталі Ужвій.

23 слова

 Синє небо, зелені ліси, течія ріки. Це — Батьківщина. І людина — частка її. Тому вона повинна турбуватися про землю, на якій живе, оберігати її природу.

24 слова

 Київ

Яке гарне місто Київ! У ньому багато парків. Вулиці широкі. Будинки високі. Під землею казкові станції метро. А ви були в столиці України?

24 слова

 Сміливі й волелюбні запорожці стали гордістю України. Не випадково всім відомі повстання проти тяжкого життя українців. Козацтво стало захисником і оборонцем усього народу.

25 слів

 Відважний чабан

На одній з полонин Карпатських гір паслися вівці. Їх пас мо­лодий чабан. На отару овець напав вовк. Хлопець не розгубився. Скоро прибігли собаки. Вони знищили вовка.

26 слів

 Символ столиці

           Давню частину Києва можна назвати величезним парком. Символом нашої столиці є каштани. Цвіт каштана є окрасою герба Києва. Каштанове листя є в багатьох емблемах.

26 слів

          У поета Василя Стуса була трагічна доля. Він написав багато віршів. Їх забороняли читати. Сьогодні до нас повернулися його вірші. Поезія Стуса надає нам непереможної сили.

26 слів

 Іван Федоров започаткував книгодрукування і в Україні. У музеї книги в Києво-Печерській лаврі можна побачити верстат, на якому друкував книжки Іван Федоров, і самі його книлски.

26 слів

 Степана зацікавив Київ. Він уважно оглянув Поділ. Славетні монастири вразили хлопця. Потім він спускався просто до Дніпра. Степан сідав з книжкою на кручі. Його охоплювали солодкі мрії.

27 слів

 Кожний виселок і кожну вулицю одягнемо в зелене вбрання. Перетворимо у величезний квітник нашу рідну землю. Засяє вона різними барвами і загомонить веселими піснями. Працею та співами прославимо неньку Україну.

27 слів

 Криниця

Здавна шанували в Україні криницю. З особливим смаком прикрашали цямрини. Біля криниці завжди садили калину чи вербу. Криниця з журавлем завжди була символом достатку і доброти.

27 слів

 Улюбленим музичним інструментом українського народу була кобза. Грали на ній і Сліпі люди. Найдавніша кобза мала тільки три струни. Кобзарі закликали народ до боротьби за національне визволення.

27 слів