Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Заняття гуртка "Юні краєзнавці". Тема: Рослинний і тваринний світ.

https://www.youtube.com/watch?v=THeFdxIIG14

Прийом «Інтелектуальна розминка»

• Поясність господарське значення рослинного світу України.

• Зробіть висновок про забезпечення України рослинними ресурсами.

• Опишіть, як господарська діяльність людини впливає на зміну природних ландшафтів.

Наведіть приклади позитивного та негативного впливу.

Між природними компонентами існує тісний взаємозв’язок. Ви звернули увагу на зв’язок між рослинним і тваринним світом. Рослинний світ України багатий та різноманітний. Сьогодні ми маємо нагоду з’ясувати наскільки багатий та різноманітний тваринний світ України.

1. Прийом «Словничок»

З’ясуйте зміст поняття «тваринний світ».

В Україні налічується майже 44 тис. видів тварин. Серед них понад 180 видів ссавців,

344 — птахів,

270 — риб.

Геологічна історія та господарська діяльність людини упродовж тривалого періоду освоєння території значно вплинула на видовий склад тваринного світу, призвела до видових та чисельних змін та навіть зникнення певних видів.

3. Прийом «Мікрофон»

Пропоную назвати тварин, які мешкають на території України.

4. Прийом «Власні приклади»

Пропонує назвати тварин, які мешкали на території України, проте зникли упродовж останнього часу. Серед названих тварин мають бути: тюлень-монах, тарпан, кулан, тур, сайгак, соболь, росомаха, заєць-біляк, куріпка біла, кроншнеп тонкодзьобий, стерв’ятник, орел степовий, кречітка.

5. Прийом «Словничок»

Фауністичні комплекси — це групи видів тварин, які виникли в одному географічному регіоні та мають подібні умови існування.

6. Прийом «Роблю висновок»

Базуючись на знаннях з курсу географії України назвіть, які найважливіші географічні регіони з особливими фауністичними комплексами можна виділити в Україні.

В результаті відповідей ми маємо дійти висновку, що це наступні регіони: зона мішаних лісів, зона лісостепу, зона степу, Українські Карпати, Кримські гори, Азово-Чорноморське узбережжя, Чорне та Азовське моря, річки та озера.

Червона книга України. Зелена книга. Чорний список

https://www.youtube.com/watch?v=k6twxFgtn8s

• Вкажіть представниками яких природних зон є тварини, що мешкають в Україні.

• Охарактеризуйте видовий склад тваринного світу України.

• Перелічіть заходи, які проводяться в Україні щодо збереження та відтворення тваринного світу.

• Назвіть тварин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України.

Вікторина «Впізнай рослину»

Завдання. За цікавими історіями та певними особливостями впізнайте лікарські рослини.

1. її листки і молоді пагони їстівні, багаті вітамінами. Вона зупиняє кровотечу, з її коріння готують жовту, а з листків - зелену фарбу. А спробуйте помити посуд цією рослиною — він заблищить! Але дуже неприємні її опіки. (Кропива)

2. Як декоративну рослину її вирощували ще у XIV ст. Уся рослина отруйна, але з листків і квітів отримують ліки, які покращують роботу серця. Зараз ця рослина рідкісна, заборонена для збирання, її ще використовують для виготовлення одеколону, духів. (Конвалія)

3. Ця лікарська рослина була відома ще у Давній Греції. У перекладі з латинської означає «здорова». А ще її називають коша-чою травою. Лікувальні її корні. Якщо хтось чимось схвильований чи засмучений, якщо у нього болить серце чи голова, йому радять випити її настоянку. (Валеріана)

4. Сніг на полях розтав. На дні глибоких ярів жовтіють квітучі пагони. Ще в давнину рослину застосовували під час лікування кашлю, широко використовують і в наші дні. її листя міститься у складі так званого «грудного чаю». (Мати-й-мачуха)

5. У народній медицині застосовують для лікуванні гнійних ран. В Японії цю рослину використовують на городах як овочеву культуру. Свіже листя їдять у салатах, у супах. Дуже корисно промивати її відваром волосся. (Лопух)