Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Визначаємо психолого-педагогічні адаптації для дітей з різними типами освітніх труднощів
»
Взяти участь Всі події

Заняття гуртка "Юні краєзнавці". Тема: Поняття "Витривалість організму". Заняття легкою атлетикою як засіб зміцнення організму людини.

Витривалість - здатність людини долати втому у процесі рухової діяльності. У залежності від об’єму м’язових груп, що беруть участь у роботі умовно розрізняють три види фізичної втоми, а отже, витривалості: Локальна - до роботи залучено лише третина загального об’єму скелетних м’язів (наприклад: м’язи кисті, гомілки тощо). Регіональна - в роботі бере участь від однієї третини до двох третин м’язової маси (прикладом можуть бути вправи для зміцнення м’язів ніг чи тулуба). Глобальна - працює одночасно більше двох третин скелетних м’язів (біг, веслування тощо). Виділяють види витривалості: загальну, спеціальну ( швидкісна, силова, координаційна). Загальна витривалість - здатність людини якомога довше виконувати м’язову роботу помірної інтенсивності, яка вимагає функціонування переважної більшості скелетних м’язів. Загальна витривалість є необхідною передумовою високого рівня розвитку інших видів витривалості. Спеціальна витривалість – це витривалість стосовно конкретного виду рухової діяльності. Швидкісна витривалість - здатність людини якомога довше виконувати м’язову роботу з максимальною швидкістю. Силова витривалість - здатність людини ефективно долати помірний опір тривалий час (“до втоми”) - динамічний режим. Статична витривалість виявляється в процесі статичної роботи (напруження м’язів). Координаційна витривалість – це здатність людини тривалий час виконувати складно координаційні вправи без порушення ритму їх виконання, рівноваги та взаємоузгодженості.

Легка атлетика - красиве словосполучення, чи не так? Скільки в ньому закладено – і швидкість, і могутність, і сила, і грація. Легка атлетика є одним з найстаріших видів спорту. Атлетика налічує 2800 років. Легка атлетика, як повноцінний вид спорту, відрізняється своєю багатогранністю і можливістю розвинути не одну частину тіла, а всі разом. І ноги, і руки, і спина, плечі, прес, - саме завдяки легкій атлетиці ми маємо можливість розвивати всі ділянки тіла і робити їх здоровими і красивими. Можливо тому, легку атлетику називають «королевою спорту».
Вікіпедія тлумачить - Легка атлетика - олімпійський вид спорту, який об'єднує спортивні дисципліни, що включають змагання з бігу, стрибків, метань та спортивної ходьби. Найбільш розповсюдженими видами легкої атлетики є бігові та технічні дисципліни на стадіоні, біг по шосе, крос та спортивна ходьба.
Переваги легкої атлетики
Легка атлетика – це базовий вид спорту для всесторонньої шкільної і вузівської фізичної освіти. Окремі елементи, вправи і дисципліни легкої атлетики є невід'ємною частиною більшості сучасних видів спорту, а також підготовки спортсменів.
Заняття легкою атлетикою дуже корисні для організму сучасної людини. Особливо в нашу епоху стресів і малорухливого способу життя. Одна з головних переваг атлетики - доступність для всіх. Незалежно від статі, віку, матеріального положення, фізичної підготовки або статури, кожен може підібрати собі напрямок «за смаком».
Аторитет легкої атлетики у світі
Очолює і розвиває легку атлетику в світі Міжнародна Асоціація легкоатлетичних федерацій. До складу цієї спортивної структури входить 212 національных федерацій (це на 3 країни більш ніж у ФІФА, і на 19 більше, ніж країн, що входять до складу ООН). Чемпіонат Світу з легкої атлетики є третьою по масштабу, значущості і престижу спортивною подією в сучасному спорті (після Олімпійських Ігор і футбольного чемпіонату). У програмі Олімпійських Ігор легка атлетика з великим відривом перевершує інші види спорту за кількістю проданих квитків, рейтингу телетрансляций, часу в ефірі. Масовим видом спорту легку атлетику роблять різноманітність вправ, навантажень та тренажерів, а також доступність.

Легкоатлети – люди з відмінним здоров’ям
Легка атлетика надзвичайно корисна для здоров’я. Легкоатлетичні вправи покращують роботу опорно-рухового апарату, внутрішніх органів і систем організма в цілому.
Вправи у легкій атлетиці поділяються на п’ять видів: ходьба, біг, стрибки, метання і багатоборство.
Ідучи або бігаючи, ми активізуємо майже всі м’язи тіла. Як результат - покращується обмін речовин, робота серцево-судинної, дихальної та інших систем організму. Метання сприяє гармонійному розвитку усієї мускулатури. Займаючись легкою атлетикою, ми виховуємо в собі витривалість, швидкість, силу, спритність та вміння долати перешкоди.

Легка атлетика - королева спорту

https://www.youtube.com/watch?v=Ngab0Kk4v6k&ab_channel=%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%A1%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%BA

Легка атлетика Метання та стрибки

https://www.youtube.com/watch?v=i_3sVb94JQs&ab_channel=%D1%84%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0

Презентація по темі: модуль "Легка атлетика"

aurok.com.ua/prezentaciya-po-temi-modul-legka-atletika-186332.html