Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Заняття гуртка "Пізнай свій рідний край". Тема: Рідна школа.

Доброго дня, мої любі вихованці! Запрошую вас на чергове дистанційне заняття гуртка. Пропоную розглянути сьогодні тему заняття "Рідна школа".

Великий будинок у місті стоїть,

Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.

Як чаша, він повний знаннями,

Ласкавий будинок цей з нами. (Школа).

А тепер послухайте пісню про школу, яка називається „ Здрастуй, школо”Н.Май.

https://www.youtube.com/watch?v=QkLq7ij0slc

  • Хто чекав дітей нетерпляче ціле літо?

  • З яким настроєм ви йшли в школу?

Руханка

В цьому класі друзі всі. ( Тричі плескають у долоні )

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва.

Добрий день, тому, хто справа.

Ми – шкільна сім'я.

В цьому класі друзі всі.

Посміхнись тому, хто зліва.

Посміхнись, тому, хто справа.

Ми – одна сім'я.

- Як приємно, коли люди знайомляться, коли вітають один одного,посміхаються. Це прекрасно, коли люди хочуть бути друзями.

Інтерактивна вправа « Мікрофон»

- Подивіться на наш будинок, який зветься школа. Чи можна назвати її нашим спільним домом? Як ви хочете, щоб в ньому жилося? У школі багато просторих та світлих кабінетів. В кожному з них навчаються діти. Це однокласники. Що у них спільне?

-Чи можна їх назвати товаришами, друзями? Як діти стають друзями? Щодля цього треба?

-Діти, а як ви розумієте слово «дружба»?

- У кого з вас є друзі?

- Чи є вони серед однокласників? Що для того потрібно, щоб мати друзів в класі?

Школа радісно вас зустрічає й усміхається всіма віконцями до своїх любих учнів. Вона подарує вам багато нових знань, розкриє багато таємниць. Школа – це дім, де діти вчаться, бо це найголовніше завдання для учня у школі.
– Діти, для чого ви прийшли до школи? А чи знаєте ви, чого навчає школа дітей?

А чи знаєте ви, скільки років школі, звідки прийшла до нас ця назва?

Слово „школа” прийшло до нас з Греції та означає дозвілля, заняття під час дозвілля; місце навчання. У грекiв школи з’явились ще до нашої ери і навчались в них лише хлопчики. А на Україні школи з’явились в тисячу років тому. Колись навчання в школі розпочиналось взимку – 14 грудня. В цей день відзначають Святого Наума, тому й говорили: „ Святий Наум наведе на ум”.

Отже, шкільна дорога – це дорога до знань.
Всі ви вже хотіли стати школярами i мандрувати країною Знань. А чи любите ви розгадувати загадки? Слухайте їх уважно!

В сумці зошити, буквар.

Хто до школи йде? (Школяр)

Хто скликає на урок?

То дзвенить шкільний... ( Дзвiнок )

Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

Всiх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книжка)

Для письма, сказати прошу,

Що потрібно взяти? (Зошит)

Малювать в альбомі цім

Вам поможуть... (Олівцi).

Біля школи на перерві

Дітлахів гурти веселі.

Одні бігають, стрибають,

Інші щось розповідають,

Дехто весело сміється,

Бо у них все удається.

Раптом продзвенів дзвінок.

Всі побігли на … (Урок)

Гра „ Складемо портфелик”.

Я називатиму вам різні слова, якщо вони означають предмети, які треба брати з собою в школу, то ви плесніть у долоньки.

Олівець, пенал, зошит, мило, ручка, машинка, котик, лінійка, молоток.

Розумна Сова принесла вам від учнів Лісової школи такі завдання:

1.Відгадайте загадки:

До школи радо хто спішить?

Хто старанно уроки вчить?

Хто хоче все на світі знать,

Уміє і читати – писать?

Усі їх завжди пізнають.

Скажіть-но, як цих діток звуть?

Усі: ШКО-ЛЯ-РІ!

Хто радує і тат, і мам?

Хто кожну справу робить сам?

Хто дружно й весело співає,

Родину щастям зігріває?

Усі їх завжди пізнають.

Скажіть-но, як цих діток звуть?

2.Гра „ Утворіть слово”.

З початкових звуків слів – назв картинок утворіть нове слово:

0301dd5p-42c1-127x122.png

0301dd5w-8e70-119x122.png

0301dd67-9071-77x122.png

0301dd6q-3d2c-109x119.png

(клас)

Як ми тепер будемо називатися? (Учні, школярі, однокласники).

Історія школи

Історія школи своїм корінням сягає ще в далеке ХVІІІ століття. За свідченнями старожилів, з давніх давен в частині села, що мала назву «Клинок», працювала двохкласна школа, яка надавала учням початкову освіту. В той же час при церкві функціонувала церковно-приходська школа. Крім того, в північно-східній частині села в 1898 - 1899 p.p., на землі Кучерова, управляючий маєтком Прокопенко Мусій Васильович збудував ремісничу школу, що мала назву Будильська казенна сільська реміснича навчальна майстерня, відкрита в листопаді 1899 року, куди з осені 1899 року було проведено перший набір учнів (11 чоловік) для вивчення ремесел: слюсарного, токарного по металу, ковальського, столярного, а пізніше і чавунно-ливарного. У 1902 році відбувся перший випуск десяти учнів.

У 1905 році в Будилці почалось будівництво нової школи, яке було закінчене в 1907 році. Реміснича школа мала великий успіх на виставках в Катеринославі (одержала Велику срібну медаль), на Казанській міжнародній виставці (одержала Малу золоту медаль), на Київській Всеросійській виставці (нагороджена Малою золотою медаллю) за досягнення успіхів учнями у виготовленні сільськогосподарських знарядь праці та виконані слюсарні роботи. Ця школа дала початок професійно-технічному навчанню та підготувала спеціалістів для промисловості і сільськогосподарських підприємств.

До революції в закладі навчалося 30- 40 учнів із заможних родин, а біднякам освіта була недоступна. За радянської влади школа реорганізована в школу фабрично-заводського навчання для підготовки технічних кадрів спиртової промисловості. Після Жовтневої революції шкільне навчання набирає широкого розвитку. Всі діти навчаються в школі. Школа містилася в трьох приміщеннях.; а її матеріально-технічна база була надзвичайно бідною. Крім 3-4 географічних карт і глобуса, заклад не мав ніякого наочного приладдя. Більшість учнів не були забезпечені підручниками. Не було в достатній кількості й зошитів. Навчальні кабінети як такі та бібліотека не функціонували. Учительська і піонерська кімнати містилися в учительській квартирі. Майстерня, в якій проводилися уроки праці, була розміщена в будинку дитячого садка. Заняття в школі проводилися в 2 зміни.

Перший випуск Будильської семирічної школи відбувся у 1932 - 1933 навчальному році. У 1933-1934 навчальному році закінчили сім класів 34 учні. Більшість випускників, як першого, так і другого випуску, вступила до школи ФЗН, після закінчення якої працювала на спиртових заводах країни. Деякі випускники залишалися працювати в рідному селі.

В 1935 році почала працювати бібліотека, книжковий фонд якої містився в одній шафі. З кожним роком школа поповнювалася відповідним обладнанням, наочним приладдям. У 1936-1937 навчальному році Будильська семирічна школа була реорганізована в середню. У цьому ж році заняття почалися в новому приміщенні. В школу було придбано достатню кількість сучасних меблів. В окремій кімнаті було розміщено бібліотеку, яка збагатилася новими книгами.

Юність випускників школи була обпалена війною, звідки багато хто не повернувся, загинувши на фронтах війни. Учні третього випуску не мали можливості навчатися далі, проте після завершення бойових дій багато з них продовжили здобуття освіти.

Під час німецької окупації школа була пограбована. Шкільне приміщення № 1 було перетворено на засипний пункт. Коли проходив фронт по території нашого села, будівля закладу була пошкоджена, особливо приміщення № 2. Ці будинки вимагали ремонту. Після звільнення нашої території від німецьких окупантів силами вчителів і техпрацівників був відремонтований перший поверх шкільного приміщення № 1. 31 жовтня 1943 року відновилися заняття в школі. До навчання в закладі було залучено таку кількість учнів: в 1-4 класи - 180 учнів; в 5-8 класи -165 учнів.

З 1943 по 1950 рік значно поповнилась матеріальна база школи. Були відкриті такі кабінети, як фізичний, хімічний, біологічний. Для зміцнення матеріальної бази школи значну допомогу надавали громадські організації, підприємства та заклади: Будильський спиртзавод, школа ФЗН, колгосп імені Петровського. Колгосп виділив для школи ділянку в 5 га. Урожай з цієї ділянки йшов на надання допомоги дітям-сиротам і напівсиротам, на організацію гарячих сніданків.

Країна Знань, яку кожен з вас може відкрити „ чарівним ключиком”, має свої закони, i ви їх повинні знати. А познайомлять вас із ними казкові герої, вони вам надіслали повчальні телеграми. Щоб пройти крізь ці ворота Країни знань, треба дотримуватись таких правил. Фея зачитує правила і викладає їх на дошці у формі квіточки.

Правила:

1.Заходить вчитель – треба встать,

Коли тобі дозволять – сядь.

2.Сказати хочеш – не гукай,

А тільки руку піднімай.

3.Ручкою на парті ніколи не пиши,

Підручники i зошит свій бережи!

4.Будь старанним у навчанні,

Кожен день уроки вчи!

5.Клас i школу бережи,

Бо тепер вони твої!