Офлайн
101
Острогляд Ольга Миколаївна

Українська школа в Братиславі

вчитель

Профіль репетитора
Написати приватне повідомлення
Матеріалів: 1
Перегляд матеріалів: 78

Вчителька Української школи в Братиславі

Школи діаспори. Українська школа в Братиславі (Словаччина)


020047kl-7a75-193x144.jpgУже другий рік я працюю вчителькою в Українській школі в Братиславі.

Розповім трішки про неї.

Історія школи почалася близько 20 років тому. Спочатку це був гурток з вивчення української мови та культури, який відвідували декілька учнів. З часом кількість учнів збільшилася, і гурток розширився до школи.

З 01.09.2019 року Українська школа в Братиславі стала структурним підрозділом ПЛАСТу та орендує 4 класи у словацькій школі. 40 учнів віком від 4,5 до 15 років навчаються у 5 класах залежно від рівня володіння мовою та віку.

Вчителі школи викладають українську мову, літературу, історію, українознавство, використовуючи програми, методичні розробки та підручники Міністерства освіти і науки України та адаптуючи їх до кількості годин та потреб школи.

Мета школи – збереження національної ідентичності.

Учні Української школи в Братиславі беруть активну участь у житті української громади Словаччини: традиційними є виступи на Різдвяні свята та Шевченківські дні (спільно з Музично-драматичним ансамблем імені Тараса Шевченка), участь школи у міжнародних проєктах та фестивалях (LingvaFest, Dobrý trh), співпраця з громадськими організаціями.

Українська школа в Братиславі тісно співпрацює з Посольством України у Словацькій Республіці, Музично-драматичним ансамблем імені Тараса Шевченка, ГО “Sme spolu”, МО “ПЛАСТ”.

Детальніше про школу

020047w2-ef91-146x146.png