Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

03.09.2020

132

0

Зручні діти

#зручнідіти #виховання #навчання #порадиамонашвілі #ресурсивчителів#

Одного разу моя колега сказала,що хоче аби всі учні були схожі на відмінників. Учнів з гарною поведінкою, тих,що вивчають навіть більше заданого, тих,які беззаперечно слухають вчителя,тих, на кого покладена вся надія людства ))) На що наша спільна подруга зауважила про те,що "зручні діти" це, звичайно, цікаво та приємно, але куди ж подіти інших, звичайних та проблемних?

"Безперечно, слухняні зручні діти дуже зручні в домашньому побуті; безперечно, засоби, рекомендовані для досягнення цієї зручності, дуже практичні й доцільні: влаштуйте так, щоб у людини було якнайменше бажань, щоб вона бажала якнайменше — і вона не докучатиме вам своїми вимогами… Тож навіщо у такому випадку казати, що ви переслідуєте виховну мету, коли ви всього-на-всього дбаєте про свій комфорт?"

Є.Конраді

А вам не здається,що виховуючи зручних дітей, ми виховуємо зручних дорослих? Так,звичайно, з ними легко. Адже такими легко керувати. Слухняні та піддатливі вони будуть згодні жити без бажань та вимог...

Коли переді мною стає важка задача,то працювати стає цікавіше. Коли мені дають "незручних дітей" я починаю пошукову роботу методів та прийомів, які б допомогли достукатися до дитини. Перш за все в емоційній сфері,потім- в навчальній. Можливо, саме тому, мені діставалося багато важких дітей. Я всіх люблю, кожного поважаю й знаю, що вони взяли в своє життя всі ті уроки,що ми пройшли разом.)

В своїй роботі керуюся порадами мудрого педагога- який для мене є не просто взірцем викладача, а й наставником, мудрою людиною- Шалви Амонашвілі. Хочу привести декілька його порад. Можливо, саме вони допоможуть поглянути на дітей по-іншому.) До речі,якщо будете мати змогу,то обов"язково побувайте на його семінарі. Це змінить погляд не тільки на навчання й виховання, а й на дітей, в цілому.

10 порад щодо виховання

1. Діти народжуються апріорі добрими, малюки не мають злих намірів. Але дуже легко та швидко ми можемо нав’язати їм погані звички.

2. Любов і турбота батьків повинні стимулювати розвиток здібностей і духу дитини, а не пригнічувати його.

3. Виховання дитини тільки тоді буде ефективним і повним, коли буде ґрунтуватися на засадах моральності. Приділяйте багато уваги духовному, розмовляючи і виховуючи дитину.

4. Для дитини найважливішим є любов і ласка мами. Турбота і любов батьків готують малюка до різноманітних труднощів, які періодично виникають у житті. Атмосфера, що панує в будинку, де росте дитина, має свій вплив на все життя малюка.

5. Дитина народжується з необмеженим потенціалом. Головне – не забороняти їй, а переключати увагу на що-небудь більш корисне, безпечне, привабливе.

6. Дитині не можна брехати, грубити і насміхатися над нею!

7. Щоб розвивати дитину, достатньо залучати її до всіх справ, які ви виконуєте, тільки в посильній для неї формі.

8. Учіть дитину бути уважною та спостережливою. Це допоможе їй пізнавати світ у всій його красі та повноті. Вчіть знаходити позитив у всьому.

9. Діти стають жорстокими лише після того, як зіткнуться з жорстоким поводженням.

10. Спочатку діти живуть по совісті, але ще цього не розуміють, тому потрібно дати їм можливість усвідомити, що таке совість і дотримуватися її.

7 порад щодо навчання

Шукайте удачі в роботах учнів, а не помилки

На уроці працюйте з кожним учнем окремо

Навчіться дарувати світло

Пишайтеся слабкими учнями

Вчіться не втягувати дітей у гонитву за оцінками

Даруйте дітям подарунки правильно 

Й,наостанок, побажаю всім "незручних дітей" для саморозвитку й вихованні в собі почуття абсолютної любові ;)

Інші публікації цього автора
Швидкомова
3 вересня 2020
104

Зручні діти

3 вересня 2020
132