Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

05.06.2020

309

0

Викладач чи просто людина?

"В першу чергу ви-викладачі. Й,лише потім,звичайні дівчата"

Вперше,цю фразу я почула,коли навчалася в педагогічному коледжі (на той час-училищі). Так полюбляла казати наш куратор. Вона була достатньо суворим викладачем, але до дівчат відносилася з турботою. Нам було від 15 до 20 років, за часи навчання. Що цікавить дівчат в цьому віці? Одяг,посиденьки, хлопці, кохання, заміжжя, бажання подорожувати якомога далі... Як ми виглядали? Коротка спідничка, високі підбори, яскравий макіяж,модний словник тінейджера. Й де те навчання? А тим більше, покладання великій меті - вчителювання. Зауваження за неналежний вигляд та перекір вчителям,я отримувала регулярно)). Але,зважаючи,на мої оцінки й неабияке навчання, багато закривали очі на інше.

Перші роки праці принесли розуміння того,що вчителі- це не жінки й чоловіки, з долями,сім'ями,бажаннями ,людськими потребами, а окрема каста без сну (Чому це я не можу Вам телефонувати об 22.00,я раніше не можу) ,без особистого життя ( А куди мені його подіти 31 грудня,якщо у мене підготовка до свята ), без бажань (Чому ми Вас бачили вчора у клубі? Який приклад Ви подаєте нашим дітям?) (чим Ви були зайняті,коли я Вам телефонувала?), без...нічого.

А чому власне так? Кого має хвилювати особисте життя? Чому я маю відмовити власній дитині в перегляді мультику разом,коли вимикаю телефон для інших? Чому хтось має ставити в докір моє захоплення східними танцями або пул-денсом? Чому я маю звітувати за фото в соцмережі? ( Адже це Ви вирішили завітати до мене на сторінку- в гості. Й це не бізнес-сторінка, а особиста!сторінка).

В якийсь момент для себе вирішила,що оскільки я працюю на віддачу,у мене немає зауважень до роботи (бо сумлінно виконую всі обов'язки), до мене йдуть учні, радяться батьки, навчаюся багато, то не хвилююся за інше. Я-професіонал в роботі та звичайна людина в повсякденному житті. Й зовсім не приховую цього!

Модним трендом стало показувати,що вчителі Боги. Вони сидять на вершині гори й роздають повчальні вказівки. Й частина вчителів, підтримує цей тренд.

Що ж,тоді ми хочемо від батьків та дітей? На яке власне життя можемо розраховувати? Адже Боги не мають власного життя. Та й повагу так не заробиш. Бо повага -це збірне поняття професіональних та людських якостей! А щоб мати людські якості ,треба самим бути звичайними людьми.

#вчителі_люди# Не забувайте про це!

Дякую всім!))

Інші публікації цього автора
Швидкомова
5 червня 2020
104
Зручні діти
5 червня 2020
132

Викладач чи просто людина?

5 червня 2020
309