Зараз в ефірі:
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

17.04.2021

121

0

Натхнення та Перезавантаженння

Як часто то буває, що ми не вміємо, не можемо, не бажаємо приділяти достатньо часу своєму духовному его.Чи це настільки важливо? Чи  обов’язково відпочивати душею? Давайте розберемось спочатку чи потрібно це й нащо.

Тривалі, неспішні та в певному сенсі "ліниві" відпустки прийнято вважати найкращою терапією для відновлення сил та душевної енергії.

Однак, чи справді тривалість відпустки – головна запорука справжнього відпочинку?

Відповідь на це запитання німецька соціологиня Сабіна Соннентаг шукає протягом останніх двадцяти років.

Дослідниця та її колеги вважають, що існує чотири фактори, які сприяють відпочинку та відновленню: релаксація, контроль, успішне хобі та відчуження від роботи.

З чотирьох чинників релаксація є найбільш простою для розуміння.

Релаксація може бути тілесною або духовною. Й те, й те важливо. Сьогодні поговоримо про духовну релаксацію. Бо, найчастіше , до вигорання вчителя призводить відсутність саме цього чинника.

Особисто я ,коли дуже стомлююсь, то відкладаю всі справи й читаю художню літературу. Так, так. не фахову, а саме-художню. Вимикаю телефон й читаю. Саме цей вид мистецтва допомагає перезавантажитись , «прочистити» думки й знайти нові ідеї!

Переходимо до наступного моменту. Як це зробити? Пропоную добірку найактуальніших дій для «перезавантаження».  Звичайно, що варіант Мальдіви,  Париж, Лондон, салон краси на всі вихідні - не відкидається. Та будемо реалістами й спрацюємо на швидкий результат. Буду вдячна, якщо ви поділитесь в коментарях своїми наробками для перезавантаження) А поки що ловіть.

1.  Читайте художню літературу.

Саме художню. Там, де не буде слів про  учнів, батьків, школу, професійних термінів.

У мене є декілька романів, які захоплюють мій мозок у важкі часи : П.Загребельний «Роксолана», В Підмогильний «Місто», Н.Гербіш «Теплі історії до кави».  Перечитую їх щоразу, коли стає важко або стомлена. Вони надихають мене. Не знаю чому саме ці, але ж))) У кожного своя  story, яка ваша?)

2.  Малюйте

Ресурсів достатньо. Можна створювати свої невеличкі картини, а можна купити готові наробки й розфарбовувати. Відчуйте себе справжнім митцем))

3. Декоруйте та створюйте

Декоруйте стіни, тумбочки, шафки, вазони, посуд ; створюйте одяг, ляльки; в’яжіть собі та знайомим. Моя робота до оздоблення виставки робіт вдома -є тут , на фото. Надихнули-мої діти. Деякі мої знайомі вчителі ,після декількох спроб щось створити-починають продавати свої товари. Й це-круто! Адже це дає можливість поєднувати таку важливу професію з хобі ,яке не тільки надихає, а й дає прибуток.

0200vagb-d447-286x157.jpg

4. Озеленяйте

Ой, скільки дерев ми посадили, потім віддали по дачах знайомим- важко порахувати. А все тому що одного разу моя знайома пожалілась, що їй так хочеться вдома мати перчик на підвіконні та чомусь у неї він не приймається. Я була в пошуку натхнення, тож взялася допомогти. Так, день за днем, майже рік ми допомагали озеленяти дачі та підвіконня колегам та просто знайомим)) Можливо, це те що вам необхідно?)

5. Пишіть -друкуйте

Власноруч створити неймовірні вірші , незвичну пригоду або теплий роман….Додайте обкладинку (зараз її можна створити за допомогою конструктора) й залиште для своїх онуків сімейний скарб.

6. Усамітнюйтесь

Важко, не хочеться ділитися й потрібно привести думки до ладу- залишайтесь сам на сам. Орендоване помешкання , пуста квартира знайомих, дітей до бабусі, найближчий парк та прогулянка пішки, сарай за будинком, храм в сусідньому містечку- підійде все, де ви зможете відключити телефон, мати їжу та трохи відпочинку. Це необхідно ,майже, кожному, й  це- нормально!

0200vagr-239e-324x324.jpg

Наостанок декілька цитат для творчого роздуму

"Життя коротке. Не витрачай його на смуток. Будь тим, хто ти є, будь щасливий, будь вільний, будь тим, ким тобі хотілося б бути."

"Чудово, коли тобі добре в деяких містах, будинках, чи з деякими людьми. Але ще краще, коли тобі добре з собою і цей стан душі ні від кого і ні від чого не залежить"

"Коли вчишся давати собі те, що потрібно, починаєш цінувати те, що дають інші"

(цитати з блогу  http://natalahoncharuk.blogspot.com/p/blog-page_14.html )

Пам’ятайте, не можна соромитися перезавантаження. Духовне его потрібно задовольняти для здорового глузду, плідної та творчої праці. Бережіть себе! Тепла всім)))

Інші публікації цього автора

Натхнення та Перезавантаженння

17 квітня 2021
121
Швидкомова
17 квітня 2021
115
Зручні діти
17 квітня 2021
140