Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

07.08.2021

41

0

№ 1 або перше заняття з розумом

Багато років підряд,після початку педагогічної кар’єри,  я дуже хвилювалася при зустрічі з новим класом, новим учнем та незнайомими батьками. Наразі, ситуація не така стресова, але є багато моментів для вирішення саме при перший зустрічі. Й, оскільки, все більше вчителів займаються репетиторством, а батьки все частіше шукають такі послуги, то декілька порад для проведення першого заняття. Маючи дорослого сина ,який здавав ЗНО, то маю досвід не лише як викладач, а й як мама.

Що ж слід зробити викладачеві?

 1. Не слід готувати масу завдань та великий обсяг тестів на перше заняття. Проведіть заняття у формі співбесіди, намагайтеся подружитися (наскільки дозволятиме дитина).Якщо дитина маленька-пограйте в різні ігри. Хоча,й дорослі полюбляють ігри або цікаві завдіння. Занотуйте результати першого заняття.

 2. Обов’язково проговоріть заняття з батьками. Розкажіть про результати та окресліть план роботи , за яким Ви будете займатися. Якщо батьки мають завищені очікування в короткий термін, а дитина невзмозі це зробити, то чесно, але коректно скажіть про це батькам.

 3. Обговоріть  умови за яких готові займатися. Спірні питання краще обговорити на старті. Якщо є можливість, то краще укласти договір про співпрацю.

 4. Якщо дитині потрібна допомога інших спеціалістів (часто буває,що у молодших школярів прогалини у знаннях, бо є потреба у роботі з логопедом або психологом), теж озвучте цю ідею батькам. Й подумайте, для себе, чи зможете вести дитину у якої  проблема іншого характеру. Чи вистачить для цього досвіду та терпіння.

 5. Вирішили для себе, що не хочете, не готові займатися, просто скажіть  «Ні».

 6. Й,звичайно, не зважаючи на ситуацію (чи то запізнення, чи то непорозуміння з першого заняття, чи то неготовність батьків слухати викладача) тримайте лагідний, але впевнений тон розмови. Без конфліктів та образ.

Батькам для першого заняття слід:

 • до заняття опишіть ситуацію та ваші очікування від занять. Напишіть декілька слів про дитину;

 • вчасно прийти на заняття (або підготувати апаратуру);

 • прописати або продумати умови, за яких ви згодні займатися ;

 • прослухати уважно вчителя після заняття;

 • вирішити питання умов співпраці;

 • вирішили для себе, що не хочете, не готові займатися, просто скажіть  «Ні»;

 • і,звичайно, не зважаючи на ситуацію (чи то запізнення, чи то непорозуміння з першого заняття, чи то неготовність батьків слухати викладача) тримайте лагідний, але впевнений тон розмови. Без конфліктів та образ.

На додаток скажу, що бажано ні вчителеві, ані батькам не робити висновків з першого заняття та ніколи не обговорювати особистість вчителя-дитини. А коли робити висновки? Третє-четверте заняття. Ми всі люди й , час від часу, маємо проблеми (економічні, соціальні, фізичні тощо). Мможливо, саме в цей день трапилася неприємна подія. А вже встигли скласти думку про людину. Не поспішайте. Дайте один одному шанс. Й, обов’язково, співпрацюйте. Ви працюєте заради успіху дитини!

Декілька важливих додатків для збереження часу при підготовці до першого заняття)

Додаток 1

Ідеї для проведення першого заняття

 1. Ігри

Будь-які, що маєте під рукою (якщо оффлайн) й те,що знайдеться найпростіше онлайн

Наприклад,  настільні тематичні ігри (до речі, й в олайн- форматі), пазли, кросворди (для більш старших), загадки тощо

 1. Лотерея

Виготовити завдання за типом лотереї. Але, врахуйте, що частина завдань має бути надлегка й, навітть, комічна

 1. Малювання-аплікація

Будь-яка дитина надовго хоче лишитися дитиною. Й, найпростіше, це зробити розфарбовку. Наразі, вони є по всіх предметах. Ви можете скласти комікс з заготовлених малюнків. Мої учні ,особливо молодшої школи, полюбляють робити поробки на першому занятті , поки я розговорюю дитину.

 1. Полюбляю проводити перші уроки, особливо індивідуальні, у сквері. Знаю викладача нашого міста, який проводив декілька перших занять в найближчому кафе.

 2. Якщо дитина не йде, одразу, на співпрацю, то можете подивитися тематичний мультфільм. Або приготувати чай й провести співбесіду.

Будь-яка ідея ,щодо проведення першого заняття цілком може бути втіленою!

Додаток 2

Питання для обговорення умов спіпраці

 1. Дні, час та місце. На 1 семестр чи навчальний рік

Дотримуйтесь заданого режиму. Якщо є потреба змінити графік , то нехай це буде разово, а не постійно. Неможливо весь час підлаштовуватися ані викладачеві, ані батькам

 1. Умови оплати.

Зазвичай,викладачі беруть оплату наперед за 2 тижні або місяць. Це дає змогу батькам чесно відпрацювати цей час, без форс-мажорів. Але ,форс-мажор, має бути прописаний. У нас був момент. Коли потрібно було виїхати за кордно, але оплачено було 2 місяці наперед . То ми домовлялися з викладачем про «заморожування» оплати до повернення

 1. Попередження про відміну заняття

Домовтеся, за який термін можете бути попереджені про відміну заняття й як бути з оплатою . Особливо уавжно слід обговорити варіанти хвороби.

 1. Відпрацювання

      Чи потрібна така форма співпраці й за яких умов це відбуватиметься

 1. Присутність батьків на заняттях

Кожна дитина індивідуальна. Одному потрібна допомога батьків (якщо онлайн заняття), інші краще розкриваються без присутності мами-тата-бабусі. Слухайте викладача, обговоріть це питання . Можливо, є змога бути присутнім на відкритих занятттях, без стресу для жодної з сторін

 1. Освітній процес

Домашнє завдання, підсумки та очікувані результати, зв'язок з батьками , мождливість допомоги з дз репетитором тощо.

Звичайно, це невеличкий список й в процесі роботи виникне 1001 питання. Але , основний список допоможе при першій зустрічі.

Додаток 3

Посилання на сайти,де розміщені договори про надання репетиторських послуг

https://ab-lingvo.org.ua/publichnyj-dohovir/

http://adhdportal.com/book_3003_chapter_30_Zrazok_dogovoru_pro_nadannja_ndivdualnikh_osvtnkh_poslug_(repetitorstvo).html

https://ilc.org.ua/about/dogovir

https://dogovir.net/a224091-dogovir-pro-nadannya.html

  

Щасливої спіпраці!

Інші публікації цього автора

№ 1 або перше заняття з розумом

7 серпня 2021
40
Швидкомова
7 серпня 2021
127
Зручні діти
7 серпня 2021
154