Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Формування компетентностей сучасного педагога: інструменти професійного саморозвитку
»
Взяти участь Всі події

Наш гурток - це "країна", де здійснюються дитячі мрії...

Наш  гурток – це « країна», де здійснюються  дитячі мрії…

      Театр… Яке магічне слово. Воно манить до себе чи не кожного із нас, бо хто хоча б один раз у житті не мріяв вийти на сцену і зіграти свою головну у житті роль. А що вже говорити про дітей, для яких театральне мистецтво – це немов країна із казки, де все надзвичайне і дивовижне.

       Мрія… Саме це слово стало домінуючим, коли створювався наш драматичний гурток «Країна мрій».

       2005 рік. Трагедія В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта» - перша постановка гуртківців. І хоча глядачів тоді було не так уже й багато, проте учні відчували хвилювання, немов справжні актори. Вони декілька разів перевіряли текст,поправляли костюми, голос тремтів. Та як світилися їхні обличчя після виступу, коли все було позаду. Дівчата і хлопці не змовкали ні на хвилину, адже кожному хотілося поділитися враженнями.

       А тоді почалася клопітка робота. І на запитання «Чи варто нам продовжувати?» діти дружно відповіли: «Так». У їхніх очах я побачила стільки бажання, що не могла вже їм відмовити. Звичайно, «Країні мрій» бути!

       Робота драматичного гуртка декому, на перший погляд, здається легкою. Що тут такого – вийшов на сцену і говори вивчений текст. Та не все так просто. Це теж навчання, а ще репетиції і ще раз репетиції. Іноді навіть до сліз доходить, бо не вдається роль. А ще ж потрібно і до шкільних занять готуватися. Та «справжніх» акторів це не лякає, бо з кожним днем все сильніше бється серденько – скоро премєра, результат їхньої клопіткої праці.

       І цим результатом можна гордитися. Це такі прекрасно зіграні вистави:

Т. Г. Шевченко «Наймичка», «Тополя», С. Васильченко «На перші гулі»,

М. Старицький «По-модньому» ( «Отримали облизня!»),  Г. Квітка-Основ’яненко «Сватання на Гончарівці», М. Гоголь «Ніч перед Різдвом», В. Нестайко «Пригоди у лісовій школі», «Усе починається з дитинства»(«В країні Сонячних Зайчиків!), О. Генрі «Останній листок», «Казка про Принцесу-Несміяну» (на новий лад); вистави «Серце матері» (за народною легендою), О. Уальд «Хлопчик-Зірка» («Сила материнської любові»), «Подарй мені Надію!» Н. Симчич «Марко з Котигорошівки»; літературно-музичні композиції: «І знову серце стрінуло весну…» (творчість Лесі Українки), «Людина починається з добра…», «Звичайне диво» , , «Кобзарем його ми звемо..», «Символи нашої держави  і нашого серця», «Будеш жити, Україно!», «Стежками Вільяма Шекспіра», «Рідну маму бережіть!», «Диво Різдва»,  Свято Миколая, Андріївські вечорниці. А ще ми активно включаємося у  всі  культурні заходи школи та нашої   громади.

          Драмгуртківці є постійними учасниками різноманітних конкурсів. Гурток «Країна мрій» неодноразово був нагороджений  грамотами та дипломами: 2006 р. – диплом в номінаціях «Самовіддане служіння театру» та «Великий актор маленького театру» на обласному фестивалі дитячих, молодіжних театральних колективів «Овації» ( Дідур Андрій, Дудар Марія, Федор Оксана, Гладій Михайло, Слупська Людмила); 2007 р. – грамота дирекції загальноосвітньої школи І-ІІ ст. с. Перемилів та грамоти відділу освіти Гусятинської районної державної адміністрації за перемогу в районному фестивалі дитячих, молодіжних театральних колективів та учнівських лялькових театрів «Овації», присвяченого 120-й річниці з дня народження видатного українського режисера Леся Курбаса; диплом обласного фестивалю «Овації» в номінації «Король епізоду» ( Гладій Михайло, Федор Оксана); 2008 р. – диплом управління освіти і науки Тернопільської  облдержадміністрації за участь в обласному турі Всеукраїнського благодійного фестивалю «Талановиті діти України» у номінації «Акторська майстерність ( Заблоцька Людмила, Дубик Софія, Левицький Руслан, Терешко Лідія, Салик Христина, Гевко Василь). В жовтні 2010р. Велика Юлія на районному конкурсі читців «Свята Покрова» (Б. Лепкий «Вдова») зайняла почесне друге місце; 2011-2012- Зіник Юлія ( ІІ місце і грамота за акторську майстерність); 2013р. – переможці  конкурсу постановок  на патріотичну тематику ( Дідур Таміла, Кульчицький Володимир, Слупська Оксана, Стадник Володимир, Дубик Софія -  вистава «Подаруй мені Надію!); 2015р. – конкурс «Свята Покрова»( Вельган Соломія – ІІІ місце); 2016р. – конкурс «Свята Покрова» - (Дейголос Марія  - ІІ місце, Гуска Юлія  -  ІІІ місце); 2017 р. –  конкурс «Свята Покрова» ( Коваль Ніна – ІІ місце); 2017р. -  переможці районного конкурсу театральних колективів та учасники обласного конкурсу театральних колективів, присвяченого ювілею Леся Курбаса

 ( диплом за акторську майстерність, Гуска Юлія та Гладій Вероніка – переможці номінації»Краща жіноча роль»). Грамоти «За акторську майстерність та самовіддане служіння театру» - Великий Артур, Гладій Вероніка, Гуска Юлія, Дудар Вікторія, Заплітна Наталія.

     Звичайно, приємно одержувати нагороди, але для мене найвищою нагородою є щасливі обличчя дітей, а ще той слід прекрасного, що залишається у їхніх душах. Бо в кожному учневі живе актор – потрібно лише його відкрити. А ще подарувати йому свою «Країну мрій».

Керівник драматичного гуртка «Країна мрій»

Хиляк Віра Володимирівна