Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Роальд Дал. Життєвй і творчій шлях письменника. Повість-казка "Чарлі та шоколадна фабрика"

доброго дня, любі п'ятикласники!

Чи любите ви солодощі? Думаю, що так, адже всі діти полюбляють шоколад, цукерки та інші смаколики.

А до чого може призвести така любов?

Пропоную вам познайомитися із захопливими пригодами хлопчика Чарлі Бакета на шоколадній фабриці містера Віллі Вонки. Цю казкову історію написав англійський письменник Роальд Дал.

0200tune-d523-228x114.pngНародився він в Англії у 1916 році. Батько помер, коли хлопчику було лише три роки, але мати змогла дати усім шістьом дітям гарну освіту. Закінчивши коледж, Роальд став журналістом і працював у Східній Африці. Коли почалась Друга світова війна, майбутній письменник став пілотом Королівських ВПС, отримав поранення, потім служив помічником військового аташе Великобританії у США.

Одружився із американською актрисою Патріцією Ніл, у подружжя було 5 дітей. Саме для своїх дітей Роальд і почав придумувати історії, які потім надрукували. Всього він написав 17 книжок для дітей. Крім того, Дал писав і книги для дорослих, а також кіносценарії, захоплювався фотографією.

Помер письменник у 1990 році у віці 74 роки. В Африці, Великобританії та Латинській Америці 13-го вересня - в день, коли народився письменник - відзначають День Роальда Дала.

історія створення повісті "Чарлі і шоколадна фабрика"

Коли Роальд навчався у школі, шоколадна фабрика "Кетбері" перідодично надсилала школярам коробки з цукерками для тестування. Роальд мріяв працювати в цій кампанії та винаходити нові солодощі. Ця дитяча мрія втілилася в історії про Чарлі Бакета. Коли діти Роальда хворіли, батько розповідав їм про пригоди бідного хлопчика Чарлі. Діти вимагали продовження, письменник записав свої вигадки і відправив у видавництво. Книга стала дуже популярною, кілька різів перевидавалася і навіть двічі була екранізована.

Пропоную познайомитися з нею ближче.

Ви можете прочитати книгу повністю за цим посиланням

https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=665

Також ви можете ознайомитися коротко із сюжетом повісті

https://www.ukrlib.com.ua/styslo-zl/printit.php?tid=8628

Або послухати аудіокнигу

А ще можете переглянути фільм. Пошукайте в інтернеті.

бажаю успіхів!

Читайте також: