Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

12.05.2022

9

0

Мудрий лист, який потрібно прочитати кожній мамі хлопчика

Щоб виростити сина Чоловіком треба постійно пильнувати. Тримати руку на пульсі. Спостерігати, не заглиблюючись. Хоча поринути дуже хочеться — в м’які щічки і в запах за вушком. Йому три роки, і від його “матуся, я так тебе люблю” тане серце і плавиться мозок. Легко забути та перестати контролювати.

Я мама, але я жінка. Перша жінка у його житті. Далі з усіма іншими буде так само, як зі мною. Я завжди тримаю це у пам’яті. Навіть зараз, коли він ще маленький. Особливо зараз, тому що потім він не пам’ятатиме, чому, потім він просто робитиме. Так чи інакше. Так, як засвоїв. Так, як можна було. Так, як я його навчила.

Я хочу, щоб мій син став чоловіком. Тому я не побіжу за соком для нього, як він попросив. Встань, відірвись від гри і візьми його сам. Чоловік має бути самостійним. Я не дам йому їжу зі своєї тарілки, бо має свою — треба думати про те, що мама теж хоче їсти. Чоловік повинен знати, що його потреби є пріоритетними, потрібно враховувати інтереси інших людей. Я не віддам йому останній шматочок шоколадки, бо є ще я та сестра. Нехай по десять міліметрів, але шоколадку треба поділити на всіх. Чоловік має дбати про близьких людей.

Я не прибиратиму за ним іграшки, навіть якщо він влаштує показові виступи зі сльозами та демонстрацією нещастя. Я не поспішаю, я перечекаю. Чоловік має доводити справу до кінця. Я не куплю йому велику цукерку в магазині, якщо він криком зібрав навколо себе публіку. Цукерка – це заохочення. Чоловік повинен знати, що нагорода за негідну поведінку не дається.

Я вислухаю його образу і поясню суть ситуації, якщо він забрав іграшку в іншої дитини та отримав за це. Але не треба нити і скаржитися. Він повинен зрозуміти, що кожна дія має наслідки. Чоловік має бути відповідальним. Я навчу змінюватись і домовлятися. І навіть у цьому випадку все може піти за планом. Він має бути готовим до поразок. Чоловік стає сильним, долаючи поразку.

Я скажу: «лізь на гірку», навіть якщо вона висока і за віком. Я постою знизу і підстрахую. Чоловік має бути сміливим і досягати великих вершин. Я прикрикну і розсерджуся, якщо він порушує мої межі. Мене треба чути і вчитися зважати на мою територію. Чоловік повинен розуміти, що є простір іншої людини, і він недоторканний. Я пошкодую його, коли він упаде і вдариться. Обійму і поцілую. Бо плакати, коли боляче, не соромно. Чоловік має вміти виражати емоції.

Я буду його лікувати, вчити, розвивати, допомагати, слухати, дбати про нього, проявляти тепло і ніжність, цілувати багато, стискати сильно. Він має засвоїти, що близькі — це коли близько. Чоловік має вміти любити. Я зроблю лоя нього все. Все що можливо. Але ніколи не забуду про себе. Я хочу, щоб він знав: ніхто не має присвячувати йому свого життя. Саме тому, що я люблю його, мій син виросте Чоловіком. Нехай на одного чоловіка у світі побільшає.

Лідія Ахремчик

Мудрий лист, який потрібно прочитати кожній мамі хлопчика

0300tazc-bbf5-145x58.png