Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зелені свята, Трійця чи П'ятидесятниця

Українці воістину народ самобутній та унікальний. Зберігаючи споконвічні традиції ще з часів язичництва, передаючи з покоління в покоління святу віру християнста ( при цьому толерантно стираючи гострі кути між Старим і Новим завітом), ми відзначаємо величні свята, даючи їм дві-три назви:

- язичницьких вірувань наших предків (Великдень, Вербниця, Зелені свята, Івана Купала);

- назви свят Старого завіту (Пасха, П'ятидесятниця);

-християнські свята Нового завіту ( Світле Христове Воскресіння, Вхід Ісуса Христа в Єрусалим, Трійця, Свято Івана Хрестителя).

Проходять віки, тисячоліття, зникають одні держави і на їх місці утворюються інші, міняються суспільні устрої, колективні погляди на вірування, одні умовності витісняються іншими, на зміну категоричним заборонам приходить ейфорія вседозволеності, створюються нові осучаснені елементи святкувань, але споконвічні українські обряди, звичаї, традиції, закладені в генетичному коді нації - безсмертні! Напевно, в цьому і полягає нерозгаданий секрет незламності українського народу.

І саме тому ми прикрашаємо домівки пахучим зіллям, квітами, одягаємо своє найкраще вбрання і йдемо до церкви святити лепеху, гілки липи, польові квіти, свято вірячи, що вони захистять наші родини та домівки від бід і нещастя. Нехай буде саме так, бо в це вірили праматері нашого роду тисячоліття тому. Неважливо те, як назвемо свято: Трійця, Зелена неділя чи П'ятидесятниця. Головне, щоб у душі панував мир і спокій, внутрішня гармонія та злагода з усім білим світом: з людьми, з природою, зі своїми моральними принципами, а це запорука фізичного і морального здоров'я кожного з нас, родини, нації. Щасливих і веселих свят!