Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

З 30-ою річницею Незалежності України

Незалежність нашої держави кувалася століттями в кровопролитних боях. Тисячі українців-патріотів поклали своє життя на вівтар самостійності та соборності України. Від Конституції Пилипа Орлика, від просвітницької діяльності Кирило - Мефодіївського братства, від збройних виступів Січових стрільців до соловецьких тюрем та жертв Розстріляного відродження гартувалася українська незламність та національна воля. Потім цей поклик до суверенності власною кров'ю освятили воїни УПА, його підхопили шістдесятники, дисиденти, щоб під час Революції Гідності прозвучати в устах українського патріота, вірменина за національністю Сергія Нігояна отим Шевченковим " Борітеся! - Поборете!", щоб під час АТО спалахнути подвигами безсмертних кіборгів в Донецькому аеропорту, мужніх оборонців Іловайська, Дебальцево, Мар'їнки, Волновахи, відважних захисників самостійності та територіальної цілосності України в ООС, щоб відгукнутися на святкових парадах словами Маршу української армії "Зродились ми великої години з пожеж війни і полум'я вогнів...".

День Незалежності - це не просто День народження держави, не тільки українська вишиванка, яка стала трендом у світовій моді, не лише урочистий парад і феєричне шоу. Наша самостійність - це 300-літній кривавий шлях, торований багатьма поколіннями героїчних предків, це - реальності сьогодення : війна на сході України, анексія Криму, боротьба з коронавірусною інфекцією, політичні та економічні негараздами в державі. Пам'ятаймо про це, бо від життєвої позиції, від суспільно-політичних поглядів кожного з нас залежить, яким буде майбутнє наших нащадків, піде Україна дорогою успішного європейського розвитку чи стане залежною колонією держави-агресора.

Святкуймо найвеличніший цьогорічний ювілей - 30-річчя Незалежності України з щирою любов'ю в серцях до рідної землі, до свого народу, до нашої держави. У скорботному мовчанні низько схилімо голови перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє нації.

Слава Україні! - Героям слава!