Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Володимире, князю мій!

Великому князю київському Володимиру Святославовичу (960 /963 - 15 липня 1015 р.р.) доля судила багато звершень і перемог. Це він хрестив язичницьку Київську Русь. Його особистий знак "тризуб" став у 20-ому столітті гербом незалежної України. Католицька і Православна церкви канонізували князя Володимира як рівноапостольного святого. Тисячолітня історія називає його Великим, Святим, Хрестителем, Красним Сонечком.

Представник династії Рюриковичів, Володимир був наймолодшим, позашлюбним сином князя Святослава від ключниці Малуші. Вихованням онука займалася княгиня Ольга.

Володимир Великий розширив кордони Київської Русі, приєднав до своєї держави землі в'ятичів, ятвягів, радимичів, білих хорватів, збудував Десятинну церкву в Києві, першим почав карбувати золоті монети, заснував Переяслав, Володимир та інші міста.

Волинь має пишатися тим, що за однією з версій Володимир Святославович народився в Будутині (сучасне село Будятичі на околиці міста Нововолинськ), куди розгнівана Ольга відправила його молоду вагітну матір.

Сину Володимира, князю Ярославу Мудрому, вдалося так зміцнити кордони Київської Русі, що вона стала найбільшою і наймогутнішою державою на політичній арені тогочасної Європи.

Нам є чого повчитися в наших славних предків : безмежної любові до рідної землі, готовності захищати її кордони, не шкодуючи навіть власного життя.

28 - го липня - День Хрещення Київської Русі, свято Володимира. Щирі вітання всім, хто носить це славне та величне ім'я! Здоров'я вам і щасливої долі "на многії і благії літа "!