Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

Свято Маковія, Медовий Спас

Осінь підкралася непомітно : покотилася отавами вранішньою прохолодою, забриніла в повітрі вкритою росою ниточкою бабиного літа, впала червонощоким яблуком у саду, покрасувалася снопами добірної пшениці, принесла людям перше передосіннє свято - Маковія, Медовий Спас.

Корені цього чудового свята сягають у сиву давнину, коли наші предки вшановували язичницьких богів Спасів, дякували за зібраний врожай зернових культур, меду, фруктів, цілющих трав та квітів.

Із прийняттям християнства свято набуло ще більшого сакрального значення. 14 серпня церква вшановує пам'ять семи братів Маковіїв, їхньої матері Соломонії та вчителя Єлеазара, які померли мученицькою смертю за віру Христову.

Свято бережуть, примножують, пристосовують до нових реалій життя народні звичаї, вірування та обряди українці.

З букетами польових та лісових трав, квітів, маку, пшениці, жита, зі збаночками меду, води йдемо в церкву, щоб освятити ці подаровані природою багатства, набратися святої віри в цілющі властивості земних дарів, у незнищенність роду, у безсмертність землі - годувальниці. Цей святковий настрій, умиротворений Медовим Спасом, запанує завтра і в сільських домівках, і в міських квартирах, і в розкішних особняках, і в бідняцьких хатинах, бо незалежно від соціального статусу, матеріального благополуччя ми - українці- свято бережемо віру та звичаї своїх предків, передаємо їх нащадкам. Зі святом тебе, українська земле!

Читайте також: