Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Розвиток навичок майбутнього у дітей дошкільного віку: творча гра і творчість
»
Взяти участь Всі події

День працівників освіти

"Працю вчителя ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своїх турбот. Сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу - це вершина його мрії; орач, сіяч, хлібороб через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного в полі... А вчителеві треба працювати роки й роки, щоб побачити предмет свого творіння ; буває минають десятиріччя, і ледве - ледве починає позначатися те, що ти замислив ; нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя. Учитель зобов'язаний перед суспільством, перед твоїми батьками працювати тільки добре; кожна крихта твоєї краси - це його безсонні ночі, сивина, неповторні хвилини його особистого щастя - так, учителеві часто буває ніколи подумати про себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя... " (В.О.Сухомлинський)

У переддень нашого професійного свята прийміть, мої колеги - вчителі, люди, що сіють "розумне, добре, вічне", найщиріші вітання. Нам випала нелегка доля жити у складні часи, де важка вчительська праця не оцінюється достойно державою; де суспільство не налаштоване на позитивне сприйняття внеску педагогів у справу навчання та виховання молоді; де на вчительській ниві зі старшого покоління залишилися працювати тільки ті , хто обрав професію за покликанням серця ( бо інші ще в 90-их створили свій власний базарний бізнес або виїхали заробітчанами за кордони держави) ; де молоді вчителі працюють за мізерні гроші, що дорівнюють зарплатні прибиральниці, з надією, що уряд виконає свої обіцянки і що українська освіта досягне європейського рівня розвитку. Суспільство, яке не вкладає кошти в розвиток науки, освіти і культури, приречене на вимирання : і моральне, і фізичне.

У важкі часи всесвітньої пандемії, спричиненої коронавірусною інфекцією, держава та уряд повинні зрозуміти, що допомога в організації якісного навчання учнів та студентів - це не примусова вакцинація працівників закладів освіти, і навіть не обіцяні ноутбуки для успішної дистанційної роботи. Це, насамперед, створення таких умов праці, де кожен ініціативний педагог зміг би працювати за власними програмами, формами, методами викладання предмету ; де позитивний результат успішного навчання випускників є стимулом для молодших учнів; де батьки учнів співпрацюють з педагогами над єдиною метою - ґрунтовні знання високорозвинутого, здорового морально і фізично молодого покоління. Віримо, що європейський вибір розвитку України стане не просто гарним гаслом для мітингів, а реальним становищем, способом та умовами життя українського народу : без війни і корупції, з достойними інвестиціями в науку, освіту, культуру, мистецтво.

День вчителя - це свято для всіх громадян, бо в кожного з нас були і є свої вчителі. Урочистого, святкового, оптимістичного настрою всім у цей прекрасний жовтневий день!