Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

День Антарктиди

День Антарктиди відзначають 1 грудня.

ДОГОВІР ПРО АНТАРКТИДУ

Перший день зими 1959 року ознаменувався підписанням у Вашингтоні дванадцятьма країнами Договору про Антарктиду, який запобігає мілітаризації та забезпечує суверенітет континенту. Саме на честь міжнародної угоди у 2010 році було започатковано День Антарктиди, який відзначають у всьому світі щороку 1 грудня.

МЕТА ЗАСНУВАННЯ ДНЯ АНТАРКТИДИ

Подія створена з метою популяризації мирної домовленості, сприяння підвищенню зацікавленості людства до крижаного континенту та усвідомлення необхідності його захисту.

Безстроковий Антарктичний договір набув чинності у червні 1961 року, його дія поширюється на всю територію континенту. Угода гарантує материку статус природного заповідника, простори якого використовуватимуться виключно у мирних та наукових цілях.

МІЖНАРОДНІ ДОМОВЛЕНОСТІ

Згідно міжнародної домовленості накладена заборона на видобуток в Антарктиді корисних копалин та проведення будь-яких військових заходів. Це перша угода, укладена в цілях глобальної безпеки в епоху холодної війни, що була спрямована на контроль застосування та використання зброї.

Зараз кількість країн-учасників договору сягає понад п’ять десятків, серед яких є й Україна. Це відображає дедалі більше міжнародне визнання наукових та екологічних цінностей найхолоднішого континенту планети.

https://daytoday.ua/podiya/den-antarktydy/

Читайте також: