Онлайн
36
Харченко Ірина Леонідівна

Панютинська ЗОШ І-ІІІступенів # 1

практичний психолог

Написати приватне повідомлення
Матеріалів: 5 (4)
Перегляд матеріалів: 1.1K

Туризм в Лозовій

В 1979 року в іспанському місті Торремолінос на Генеральній асамблеї Всесвітньої туристської організації було прийнято рішення про затвердження міжнародного свята – Дня туризму. Це свято було вирішено святкувати 27 вересня.

У жовтні 1997 року дійсним членом Всесвітньої туристської організації стала Україна, а наступного року в офіційному календарі в 1998 року з’явилось подібне свято, після того як Президент України Л.Кучма підписав указ «Про День туризму».

Туристом можна вважати кожного, хто хоча б раз залишав місце проживання з метою відпочинку, оздоровлення тощо. Такими можна назвати практично кожного лозівчанина. Та в першу чергу варто згадати лозівчан, які надають перевагу активному туризму.

Туристи в нашому місті існували давно, та організовано туристичними походами лозівчани почали займатися лише після того, як Олексій Потупін на базі ПТУ №36 відкрив секцію велосипедного туризму. А у вересні 1980 року секція перетворилась на клуб велосипедного туризму, названого на честь видатного радянського велотуриста Г.Травіна. «Травинці» - саме так називали членів цього клубу. Не один десяток, а то й сотня лозівчан побували в стінах клубу імені Г.Травіна.

Найактивнішими туристами цього періоду крім самого О.Потупіна були М.Волобуєв, О.Нефьодов, Є.Клімань, О.Петренко, О.Вовк, брати Д. і А.Малетіни та ін.

В середині 90-х років О.Потупін виїхав в Німеччину, клуб почав занепадати і невдовзі припинив своє існування.

Та туристи в Лозовій не зникли. І на сьогоднішній день в нашому місті безліч любителів активного відпочинку – пішого, водного, велосипедного та ін. туризму. Це і досвідчені В.Бережний, І.Харченко, В.Адамова, Н.Зубенко, М.Бондаренко, О.Балахнін, В.Циганюк, А.Крисак, А.Цапенко, В.Волков, А.Косолапов, Володимир Харченко, С.Мороз, Віталій Харченко та ін. Це і ті, хто тільки розпочинає свій туристичний шлях, лозівські учні і студенти К.Усатенко, А.Харченко, О.Харченко, А.Воронцова, А.Токар М.Степанченко, В.Максюта, Л.Зубенко, К.Шморгун, та ін.

Зберешся на вершину ти,

Й побачиш велич ту нестримну

Красу, якої не почуть

І не побачить, не вдихнуть.

І зрозумієш лиш тоді ти

Навіщо йшов, зривав мости,

Своєї волі домагався

Аби ковтнуть ковток води.

Води гірської, рік бурхливих,

Яких ти бачив у кіно.

А тут усе перед тобою

І справжній ти, і справжнє все!