Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Стресостійкість та інформаційна безпека підлітків і дорослих під час воєнного конфлікту
»
Взяти участь Всі події

17.05.2022, вівторок — 137-й день року. До кінця року — 228 днів.

28 оркестрів Польщі записали легендарну «Мелодію» Мирослава Скорика0300vfdy-9266-720x404.jpg

Польські оркестри, які представлені в Асоціації польської філармонії, на знак солідарності з народом України записали легендарну «Мелодію» Мирослава Скорика. Як повідомляє «День», у музичній акції взяв участь українсько-польський скрипаль, лауреат багатьох міжнародних конкурсів Назар Плиска. "Зі свого боку я запропонував заграти ще один твір Мирослава Скорика «Карпатську Рапсодію». Дякуючи альтисту Володимиру Микитці, вдалося здобути партитуру для скрипки соло та оркестру. Дуже приємно було відчути як оркестр та диригент Войцєх Райський переживають цю музику протягом репетиції, а особливо під час виконання в концерті. Був теж дуже зворушений реакцією публіки, яка гаряче аплодувала чудовій музиці Скорика і мені здавалось, що всій Україні, яка, незважаючи на весь трагізм, бореться за свою свободу і незалежність. Дуже тішусь, що маю можливість за допомогою музики розповідати Європі про Україну...", поділився скрипаль. 0300vet8-8de4-727x409.jpg

Назар Плиска

Серед диригентів, що стояли за пультами польських оркестрів, були, зокрема й українські: Ярослав Шемет, Вікторія Жадько, Володимир Рунчак та Микола Дядюра.

Ідею включення «Мелодії» українського композитора до репертуару концертів підхопили також численні європейські та світові оркестри, пов'язані серед інших з Європейською мовною спілкою, PERLE або Світовою федерацією профспілок музикантів.