Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Психолого-педагогічна діагностика: практичні кейси для корекційних педагогів
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg

Розв’язування задач з теми "Закон електромагнітної індукції"

Фізика

Для кого: 9 Клас

91 проходження

4 запитань

04.10.2022

342

4

0

Завантажити тест
Вміст тесту:
Запитання №1 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 33%

Розглянемо пристрій, який називають «кільцями Ленца». Він складається з двох алюмінієвих кілець (суцільного і розрізаного), закріплених на алюмінієвому коромислі, яке має можливість легко обертатися навколо вертикальної осі.

Медіа1.wmv

Спробуй правильно заповнити пропуски в тексті

При піднесенні магніту до суцільного кільця воно_______________________________ (Варіанти:притягуватиметься до магніту, відштовхуватиметься від магніту).

При відведенні магніту від суцільного кільця воно_______________________________ (Варіанти:притягуватиметься до магніту, відштовхуватиметься від магніту).

Така поведінка ___________ (Варіанти:залежить, не залежить) від того яким полюсом магніт наближають чи віддаляють від котушки.

При введенні магніту у розрізане кільце воно _______________________________ (Варіанти:притягуватиметься до магніту, відштовхуватиметься від магніту, залишатиметься нерухомим)

Запитання №2 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Отже, необхідно запам'ятати таке правило:

  • Якщо магнітне поле всередині котушки посилюється, то в котушці виникає індукційний струм такого напрямку, що котушка буде обернена до магніту однойменним полюсом (рис. а).

  • Якщо магнітне поле всередині котушки послаблюється, то в котушці виникає індукційний струм такого напрямку, що котушка буде обернена до магніту різнойменним полюсом (рис. б).0301ked0-6fe1-294x282.png0301k2tm-5b84-358x354.png

    Це правило часто називають ______________________ (Варіанти:правилом Ленца, правилом "правої руки", правилом "лівої руки", правилом свердлика)

Запитання №3 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 25%

Якщо ти зможеш визначити полюси котушки то скориставшись правилом "правої рукои", визначиш напрямок індукційного струму. Давай спробуємо.

Визначте напрямок індукційного струму в кільці.

0301k32j-993f-312x176.png

Якщо вводити магніт, то зовнішнє магнітне поле посилюється, за законом збереження енергії в кільці виникає такий індукційний струм, магнітне поле якого заважає ___________ (Варіанти:посиленню, послабленню) зовнішнього магнітного поля, кільце буде обернене до магніту однойменним полюсом _ (Варіанти:N, S). За правилом "правої" руки встановлюємо напрямок індукційного струму __________________________ (Варіанти:за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки), якщо дивитися на кільце справа.

Запитання №4 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 33%

Спробуй ще одне завдання

Із замкнутої дротяної котушки виймають постійний магніт, як показано на рисунку. Визначте напрямок індукційного струму в котушці.

0301k3ah-0d7d-213x205.png

Розв'язання: Якщо віддаляти магніт, то зовнішнє магнітне поле __________________ (Варіанти:посилюватиметься, послаблюватиметься), за законом збереження енергії в котушці виникатиме такий індукційний струм, магнітне поле якого __________ (Варіанти:посилює, послаблює, не впливає)зовнішнє магнітне поле, отже, котушка буде обернена до магніту ____________________ (Варіанти:різнойм. полюсом (S), однойм. полюсом (N)). За правилом "правої" руки встановлюємо напрямок індукційного струму - __________________________ (Варіанти:за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки), якщо дивитися на котушку зверху.

Рефлексія від 58 учнів

Сподобався

49 9

Зрозумілий

48 10

Потрібні роз'яснення

53 5