"Зоряний шлях": учні представили проекти про майбутнє Космосу та людства

У Дніпрі пройшла XVI Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт серед школярів “Зоряний шлях”.

Що приховує від нас Космос? Що станеться з людством через 1500 років?

Чи могли наші бабусі та дідусі уявити, що сьогодні роботи виконуватимуть за нас майже усю роботу? А найближчим часом Ілон Маск планує відправляти людей на Марс? Здається, що таке буває лише у фантастичних фільмах, як «Зоряні війни», «Вартові галактики», «Месники», «Інтерстеллар».

Сюжет цих фільмів показує нам, що коїться у майбутньому, як людство освоює нові планети та уживаються з інопланетними істотами. Я впевнена, що більшість з нас хоче дізнатись, що чекає на людство в майбутньому. Ця тема настільки популярна і цікава, що у Дніпрі пройшла XVI Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт серед школярів “Зоряний шлях”. Як зазначено на сайті МОНу, серед 160 учнів з 8 регіонів України представили освітні проекти та доповіді на тему освоєння Космосу, про можливі варіанти розвитку людства.

Технічні об’єкти, які розробляли і досліджували юні науковці, стали масштабнішими. Тепер це вже не просто макети або елементарні пристрої, а оснащена датчиками робототехніка із програмою поведінки і реакцією на зовнішній світ. Крім того, під час конкурсу ми з'ясували, що школярі сприймають Сонячну систему та Галактику як рідний дім, − вони добре їх знають, бачать напрямки подальшого вивчення, піклуються про їхнє безпечне використання, - розповів генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді Олексій Кулик.

Олексій Кулик зауважив, що учні інтегрували технічні проекти в інші наукові галузі, до прикладу, в біологію, ботаніку, літературу або філософію. Приміром, учень, який аналізував природне космічне явище, використовуючи знання з фізики, згодом переходив до філософського сприйняття об’єкту дослідження. Деякі учасники додавали до презентацій власні вірші або короткі алегоричні оповідання щодо теми дослідження.

Організаторами масштабного заходу стали Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова та Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара. Для учасників вони провели екскурсію містом та освітні семінари.

Національний центр аерокосмічної освіти молоді України ім. О. М. Макарова (НЦАОМУ) — центр аерокосмічної освіти молоді України. Метою діяльності Центру є практична реалізація державної молодіжної політики, створення належних умов для інтелектуального збагачення молодого покоління України та виконання національної програми «Діти Всесвіту».

Фотоматеріал взято з офіційного сайту МОН

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.