ЗНО для випускників Нової української школи зміниться

На думку експерта з питань освіти, найбільший опір реформі НУШ чинять саме батьки.

Реформа Нової української школи з кожним роком набирає обертів. Наразі вона охоплює три класи початкової школи, а в перспективі – це четвертий клас і вся середня школа. Втім, нову концепцію й досі сприймають неоднозначно.

Сергій Дятленко, експерт в галузі освіти, на своїй сторінці у Фейсбуці зазначив, що найбільший опір освітнім реформам, зокрема #НУШ, чинять саме батьки. Це трапляється через брак відповідних знань, через складність у сприйнятті нового і нерозуміння власної ролі в нових освітніх умовах.

Батьки стурбовані, що нові підходи зашкодять їхнім чадам добре скласти ЗНО і вступити до вишу. Вони не можуть уявити, що і ЗНО для нушівців буде іншим, – наголошує пан Дятленко.

За словами експерта, більшість батьків та учнів головним результатом шкільної освіти бачать високий рівень складання зовнішнього незалежного оцінювання, а не можливість стати розумнішим та успішним. Наразі шкільна освіта спрямовується на засвоєння значної кількості інформації і зовсім мало – на творчість та вміння застосовувати набуті знання на практиці.  

Нам необхідно допомогти поставити, так би мовити, маячки, на які потрібно орієнтуватися. Тоді й репетиторство втратить свою роль, а школа зросте в авторитеті. Ще й не просто школа, а хороша школа (велика, креативна, обладнана й насичена), – акцентував увагу Сергій Дятленко.

Він пояснив, що маячками є оновлення завдань #ЗНО – від перевірки вміння відтворити знання до «визначення якості мислення» (за Богданом Томенчуком). У пригоді стануть приклади завдань PISA.

Складно, дорого, незвично, навіть ризиковано – так. Але без цього ніяк. Без цього ще довго не вдасться подолати культ дат, формул, правил і переказів пунктів параграфа на уроці. Чим швидше, тим успішніше йтиме реформа. ЗНО вже одного разу допомогло, має допомогти ще, – підкреслив експерт.


Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завдяки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

ЗНО-2020: завдання та графік проведення

Пробне ЗНО-2020: що, де, коли

Тренажер ЗНО – найефективніший помічник кожного випускника

Освітяни – за скасування ЗНО-2020: створено петицію

ЗНО: результати в сільській місцевості на 20-30% гірші, ніж у містах

Джерело: офіційна сторінка Сергія Дятленка у Фейсбуці.

Фотоматеріали взяті з офіційної сторінки Сергія Дятленка у Фейсбуці.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.