Знай наших! Студент із України здобув «срібло» на міжнародному чемпіонаті з робототехніки

Денис Волошин – студент кафедри обчислювальної техніки та програмування Харківської політехніки зайняв II місце на міжнародних змаганнях з робототехніки «Робоматікон».

Чемпіонат пройшов у Варшавському політехнічному університеті (Польща). Серед 300 учасників Денис виборов «срібло». Так, на змаганнях вмілий студент представив зібраного робота, який вдало подолав смугу перешкод, та поборовся з роботами інших конкурсантів. Як зазначає МОН, учасникам довелось не лише власні конструкції презентувати, але й виконувати завдання у таких напрямках: MicroMouse, Sumo, Freestyle, Humanoid Sprint, Line Follower, Death Race тощо.

Змагання «Робоматікон» почалися в 2010 році. З тих пір, турнір проходить традиційно, у Варшавському політехнічному університеті. На змагання з’їжджаються любителі робототехніки та демонструють авторські розробки надсучасних конструкцій.

Що таке робототехніка

Якщо обмежитись простими словами, то робототехніка - це створення і вивчення роботів і автоматизованих на їх основі об’єктів та процесів. Робототехніка – це сучасний та цікавий напрямок для дітей, який з’явився в декількох школах України. Користь від такого уроку однозначно є: діти зрозуміють механізм роботи пристроїв, ознайомляться із програмуванням, та на власному прикладі побачить, на що машини здатні, а на що ні. Послідовна робота над програмою чи створення конструктора зможе заспокоїти найактивніших учнів, а для тих, хто полюбляє математичні науки, на практиці зможуть застосовати свої вміння.

До речі, в Україні також проходить фестиваль з робототехніки «Rоbotica». Участь у змаганнях приймає понад 500 талановитих дітей зі всієї країни. Як чудово, що в нашій країні є така хороша можливість зануритись у світ захоплюючих технологій  та поборотися за призове місце.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.