Змушувати вчителів проходити підвищення кваліфікації лише в ліцензованих закладах (ІППО) - це неправомірно.

Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов спеціально для «Всеосвіти».

Освітній омбудсмен Сергій Іванович Горбачов відповів на запит Vseosvita.ua щодо відомих фактів вимог деяких шкільних адміністрацій підвищувати кваліфікацію педагогів лише в закладах, що мають офіційну ліцензію (це зазвичай зводить список доступних учителям суб’єктів підвищення кваліфікації до мережі ОІППО – обласних інститутів післядипломної педосвіти).

Це неправомірно, – заявив Сергій Горбачов. – Зараз ми [Cлужба освітнього омбудсмена] розглядаємо звернення від учительки саме із цього приводу.

Моя позиція: вчитель має право в межах чинного законодавства обирати суб'єкта надання освітньої послуги «підвищення кваліфікації» за власним вибором.

На це ж питання «Всеосвіті» відповіла заступниця міністерки освіти Любомира Мандзій:

«Якщо вчитель має намір відстоювати свою позицію, то він бере норми Постанови №1133 та йде до директора школи. Або збирається педагогічна рада. У цей процес мають бути залучені всі педагоги».

Нагадаємо, що згідно з новими Законами «Про освіту» і «Про повну загальну середню освіту» та з «Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників» учителі можуть підвищувати кваліфікацію у різних (за власним вибором) суб’єктів підвищення кваліфікації.

При цьому, згідно з новою законодавчою нормою, «суб’єктом підвищення кваліфікації може бути заклад освіти (його структурний підрозділ), наукова установа, інша юридична чи фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, що провадить освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації педагогічних та/або науково-педагогічних працівників» (абзац 1 пункту 9 Порядку підвищення кваліфікації педпрацівників в редакції постанови Кабміну № 1133 від 27.12.2019 року).

Жодної згадки про необхідність будь-якого ліцензування суб’єктів підвищення кваліфікації немає ані в Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників (2019, остання редакція від 27.12.2019), ані в нових Законах «Про освіту» (2017, остання редакція від 16.01.2020) та «Про повну загальну середню освіту» (від 16.01.2020).


Зокрема, суб’єктом освітньої діяльності є ТОВ «Всеосвіта», чия діяльність повністю відповідає усім останнім законодавчим документам, що нормують цю сферу.

Нагадаємо, що курси та вебінари від «Всеосвіти» мають бути зараховані у підвищення кваліфікації.

До кожного вебінара та курсу від «Всеосвіти» можна замовити сертифікат, зміст якого повністю відповідає вимогам документів про підвищення кваліфікації (згідно з пунктом 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»).

Сторінка вебінарів: https://vseosvita.ua/webinar

Сторінка курсів: https://vseosvita.ua/course

Також вам буде цікаво: МОН демонополізує ринок підвищення кваліфікації вчителів

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
6
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!