Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ситуація успіху: основні поняття, сутність, технологічні аспекти, інклюзивна практика
»
Взяти участь Всі події
Новини
2773
12 травня 2020 о 18:03

Змішане навчання та учитель-фасилітатор: як зміниться освіта після карантину

Учителька й водночас відеоблогерка розповіла про 4 основні зміни в освіті після закінчення карантину.

Анастасія Бречко, учителька української мови та літератури в школі №149 ім. Івана Багряного, поділилась власним баченням, як зміниться освіта після карантину. На відео, знятого для власного youtube-каналу, Анастасія розповідає, що навчання у школі не буде таким, як ми звикли. Популярністю користуватиметься так зване змішане навчання. Зміниться й роль вчителя – він стане фасилітатором й ментором, а більшість батьків уже змінили ставлення до педагогів – з негативного до позитивного. 

І це ще не всі позитивні трансформації, яких варто чекати освітянам, впевнена Анастасія, і розповідає про 4 основні зміни в освіті: 

1. Пошириться змішане навчання

Більшості вчителям довелось швидкими темпами освоювати різні технології для навчання онлайн. Коронавірус діджиталізував освіту швидше, ніж це зробила українська влада. Ми зрозуміли, що ґаджети не завжди зло, і що їх можна використовувати у корисних цілях. Вчителі та учні зрозуміли, як ґаджети можна використовувати у навчанні. Тому, швидше за все, після карантину нас чекає популяризація змішаного навчання. Тобто, поєднання навчання онлайн і офлайн.

2. Зміниться роль учителів

Учителі стануть фасилітаторами та менторами у навчанні, аніж будуть давати готові знання. Ми зараз зрозуміли, що є дуже багато інформації в інтернеті, багато застосунків, сервісів, якими можна користуватися. Учитель, використовуючи ці ресурси, може направляти учнів у потрібному напрямку. Але важливо навчити дітей виокремлювати якісну інформацію, де її просто безліч.

3. Батьки змінять ставлення до вчителів

У фейсбуці є батьківські спільноти, де пишуть багато негативних відгуків на вчителів, але зрозуміло, що негативні емоції більше мотивують написати щось публічно, а батьки, які задоволені всім, скоріше не виставляють це на публіку. До того ж, дослідження освітнього омбудсмена показало, що 27% батьків змінили ставлення до вчителів на позитивне.

4. Учні краще знатимуть свій стиль навчання

Деякі діти зрозуміли, що домашнє навчання їм підходить більше, аніж стаціонарне у школі. Інші ж учні зрозуміли, наскільки їм важливий контакт із живим учителем, однокласниками й більше цінуватимуть своє звичне реальне життя у шкільному кабінеті. Фактично, під час дистанційного навчання учні вчилися вчитися і це неймовірно прекрасна і позитивна тенденція.

Анастасія також зазначила, що після карантину освітяни почнуть більше цінувати живі уроки, шкільні кабінети, весну за можливість проведення уроку на вулиці, перерви, під час яких учителів зносять з ніг, і навіть такі фрази, як: «Я не зробив домашнє», «А дайте аркуш», «Я не прочитала на сьогодні». 


Читайте також: 

Що думають українські матері про дистанційну освіту. Опитування

Джерело: youtube-канал Анастасії Бречко 

#школа #освіта #карантин #зміни 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.