Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Зміни законодавства щодо відпусток освітян: коментар Мінекономіки

Працівникам, у яких тривалість щорічної основної відпустки складає понад 24 календарних дні, за рішенням роботодавця може бути надана така відпустка повної тривалості.

Змінами у законодавстві щодо надання відпусток у період дії воєнного стану передбачається право, а не обов’язок роботодавця обмежити тривалість щорічної основної відпустки працівника.

Про це йдеться у коментарі Міністерства економіки, який оприлюднила Профспілка працівників освіти і науки.

Як відомо, працівникам, у яких тривалість щорічної основної відпустки складає понад 24 календарних дні, наприклад, педагогічним працівникам, за рішенням роботодавця може бути надана така відпустка повної тривалості.

Як і раніше, зберігається можливість оформлення протягом періоду воєнного стану щорічних додаткових, соціальних, навчальних та інших відпусток тривалістю та на умовах, визначених законодавством про відпустки.

Варто звернути увагу, що обмеження надання щорічної основної відпустки стосується виключно тієї відпустки, що надається за поточний робочий рік. На невикористані відпустки працівника за попередні робочі роки не поширюються обмеження, передбачені частиною першою статті 12, — пояснюють у Мінекономіки.

У разі звільнення працівника зберігається обов’язок роботодавця компенсувати всі належні йому дні щорічних відпусток.

Нагадаємо, Верховна Рада законопроєктом №7251 повернула тривалість відпусток для педагогічних і науково-педагогічних працівників — до 56 календарних днів. Проте у період дії військового стану надання працівникові щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежене тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.