+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Змінюємо світ уже сьогодні: як проходив міні-ЕдКемп у місті Южному

11 травня в Одеській області відбулася творча (не)конференція, яка об’єднала 135 учасників з різних областей України.

Проактивні вчителі країни наповнюються новими знаннями, навичками та наснагою у місті Южному Одеської області. Саме тут у Южненському навчально-виховному комплексі імені В’ячеслава Чорновола, гаслом якого є слова цього видатного українця «Якщо не я, то хто? Якщо не сьогодні, то коли?», 11 травня проходила чергова (не)конференція mini-EdCamp «Діти і дорослі – едкемпери та едкемперки»

Початок заходу відбувся на контрасті: похмура дощова погода на вулиці змінювалася теплом та дружньою атмосферою з запахом ранкової кави у приміщенні гімназії. Координаторка заходу Олеся Чайківська, організаторки Ольга Герасіна, Олена Стасевич та чарівна Весна зустрічали гостей у прикрашеному холі. Кожен бажаючий мав можливість сфотографуватись із «дівчиною–весною» та пригоститись цукеркою з мотивуючим передбаченням на цей день.

Близько 135 учасників та експертів з 9 областей України взяли участь в урочистому відкритті. Традиційне відеопривітання від команди EdCamp Ukraine налаштувало присутніх на плодотворну працю. А щирі відповіді дітей на запитання: «Яким ви уявляєте ідеального вчителя та чи хотіли б мати учителя- робота?» змусили не тільки посміхнутись, але й замислитись.

Міський голова міста Южний Володимир Новацький також привітав учасників (не)конференції та висловив сподівання на подальший стрімкий розвиток освіти. Його відповідь на питання ведучого «Що ми можемо змінити у школах?» була чіткою і лаконічною:

Надавати дітям якісні знання, з якими вони зможуть вступити у будь який ВНЗ не тільки України, а й Європи.

Світлана Алексєєва, в.о. начальника управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики Южненської міської ради, побажала усім учасникам яскравого дня, сповненого новими знаннями та знайомствами.

Звільнити школи від людей, які потрапили в освіту випадково, та змотивувати якомога більше освітян відкритись новому, не боятись змін та рости запропонувала представниця команди EdCamp Ukraine Юлія Мєлєжик.

Не обійшлося і без надзавдання від організаторів: упродовж дня учасникам необхідно було познайомитися з якомога більшою кількістю людей. А переможця, який представить найбільшу кількість нових знайомих, очікував приз.

Завершилася урочиста часина чуттєвою та натхненною піснею, яку співали усі бажаючі:

…Зніми цю мить

На ній ми такі класні

Життя летить

Екрани старі гаснуть…

На такій легкій ноті захід перейшов на наступний етап – самопрезентацію експертів. Кожен з них мав 60 секунд, щоб прорекламувати свій майбутній виступ. І лише 15 хвилин було у присутніх, щоб обрати найцікавішого спікера. Адже теми для обговорення на першій експертній паралелі були дуже різноманітні: як урізноманітнити уроки математики за допомогою квесту, що таке академічна доброчесність, як обрати комплексне рішення для автоматизації навчального закладу, як проводити формувальне оцінювання.

Учні та студенти також мали можливість вибрати спікера. До душі багатьом з них прийшовся Владислав Газда, який розповів про виникнення можливостей та ефективне керування майбутнім:

«Дуже важливо бути відкритим та дружелюбним, мати свою думку та правильно обирати свій шлях. А з приводу зв’язків – то можу сказати, що наприклад в мене є друзі майже в усіх куточках країни, і якщо я потраплю у нове місто, то і там вони в мене з’являться».

Тож, користуючись порадою щодо друзів, та змотивовані призом за кількість нових контактів, учасники намагались встигнути відвідати якомога більше презентацій другої паралелі.

Охочим знайти себе та свій шлях допомагав Ігор Солодов, який розповів, як знайти призначення в житті, а потім знайти його ще раз.

На локації Вікторії Косик на інтерактивній панелі за допомогою програмного засобу Mozabook оживали вулкани, виростали ліси та створювалися електронні підручники.

Сімнадцятирічна Вікторія Петрук довела учасникам, що стати пластуном можна у будь-якому віці. А щоб довго жити, не хворіти та мати можливість поповнити ряди пластунів, треба дотримуватись правил здорового харчування. І саме про те, що, коли і як правильно їсти, розповіла Марія Федоренко на своєму виступі.

Упродовж дня наймолодші учасники події – дев’ятирічний Андрій та восьмирічний Ростислав – навчали розмальовувати писанки та малювати 3Д-ручкою. Допомагала їм у цьому Тетяна Красиянська, засновниця клубу робототехніки з Одеської області.

Час у компанії «білих ворон» пролетів напрочуд швидко. Захід проходив так гаряче, а діти танцювали гаївки так весело, що і погода не змогла встояти. Спільне фото осяяли не тільки посмішки учасників, а й сонячні промені.

Жоден з освітян, які відвідали цей неймовірно щирий простір добра, знань, мудрості та взаєморозуміння, не залишився без «хвоста» корисних навичок, гарного настрою і внутрішньої наповненості.

Сама ж гімназія також отримала подарунок: учасники намалювали на стіні школи незвичайну карту України. Так пройшов майстер-клас від Лариси Дем’янишиної.

Залишайтеся з нами, щоб завжди бути в курсі едкемпо-подій! Все буде по-білому!

Автор статті: Любава Кулинич

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти