+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Здоровий спосіб життя – зі школи!

Формувати життєво необхідні звички школярів допоможе посібник «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»..

Практичний посібник для працівників навчальних закладів та батьків «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» спрямований на те, щоб навчити дітей головному життєвому вмінню — бути завжди повним сил, зберігати міцне здоров'я та активність протягом усього життя, жити радісно та із задоволенням.

Видання створене в рамках однойменної програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», що реалізується експертною організацією CSR Ukraine (центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності») за підтримки Mondelēz International Foundation у співробітництві із Інститутом модернізації змісту освіти та Центром громадського здоров’я МОЗ.

Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією. Одним з пріоритетних напрямків діяльності фонду є підтримка програм, що сприяють здоровому способу життя в громадах. В Україні такою ініціативою є трирічна комплексна програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Програма спрямована на популяризацію фізичної активності, здорового харчування та відповідального ставлення до власного здоров’я школярів, – сказано у передмові до основного змісту посібника.  

Одним із завдань Нової української школи є навчання учнів вмінню зберігати та зміцнювати своє фізичне і психологічне здоров'я, вести активний спосіб життя аж до найповажнішого віку, бути корисним суспільству та реалізовувати усі свої вміння та здібності.   

Щоб бути здоровим, потрібні особисті зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим, – говорив академік М. М. Амосов.

Отже, навчити дітей додержуватися правил здорового способу життя – це завдання для педагогів та батьків.

За перші два роки існування програми до ініціативи залучилося близько 500 закладів освіти з усієї країни. У посібнику зібрано численні напрацювання та пропозиції освітян та батьків.  

 Головні напрями програми: 

 Здорове харчування – формування знань та прищеплення учням, починаючи з молодших класів, навичок здорового харчування. В основі, зокрема, – освітній проект Ольги Ілюхіної для дітей від 7 до 12 років «Здорове харчування для дітей». А також – ініціатива з покращення культури харчування у школах України кулінарного експерта Євгена Клопотенка. У рамках проекту він розробив «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах», а також план впровадження нової шкільної культури харчування у шкільні їдальні по всій Україні.

 Фізична активність – збільшення часу фізичної активності учнів і формування позитивного ставлення до фізичних вправ протягом життя.

 Організація здорового середовища – створення сприятливого середовища шляхом облаштування класних приміщень, майданчиків, їдалень, а також забезпечення психологічного комфорту школярів.

У посібнику міститься багато практичних порад вчителям, вихователям, методистам, батькам, а також перелік корисних Інтернет-ресурсів для інформації. Матеріал викладається у яскравій формі, у вигляді  малюнків, інфографіки, доступних та зрозумілих навіть дітям.

З повним текстом посібника можна ознайомитися за посиланням: http://healthy-schools.org.ua/wp-content/uploads/gravity_forms/3-e93a5000b2f0926d4eaa0120d9375182/2019/06/Guide.pdf?TB_iframe=true.

380
10.06.2019 17:19:25
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись