Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

11 червня 2019 о 17:20

Здійснення мрії від науковців

Іноді для здійснення мрії достатньо… грошей. Один з лауреатів перевів отримані кошти пораненому на Донбасі бійцю.

Заснована у 1960 році Держпремія в галузі науки і техніки була вручена у 50-й раз. У цьому році її отримали 118 науковців.

Нагородження лауреатів відбулося 5 червня 2019 року в Києві за участі Міністерки освіти і науки Лілії Гриневич та президента Національної академії наук Бориса Патона.

Серед інших, цю премію отримав колектив медиків за актуальну для України тему – лікування поранених.

У роботі запропоновано новітні технології діагностики і лікування бойових вогнепальних травм та їх наслідків у стислі терміни. Зокрема, науковці створили такі інструменти, які можна швидко модифікувати для діагностики та операцій у нестандартних ситуаціях, коли поблизу немає високотехнологічного обладнання.

Отриману премію лауреати вирішили віддати військовому медику, який отримав важку травму на Донбасі, але не полишив мрію стати лікарем.

Коновалов Єгор – бойовий медик. Він прийшов з тієї сторони, призвався в армію, пішов захищати Батьківщину. На жаль, у січні в бою йому відірвало ногу. Він зараз на лікуванні, держава його всім забезпечує, але ми прийняли рішення, що свою премію ми передамо йому. Щоб ця людина, яка не зламалася, а вирішила продовжувати свій шлях – вступити в медичний університет – змогла стати хорошим лікарем і науковцем, а ми йому допоможемо, – розказав лауреат Ігор Хоменко, генерал-майор медичної служби, начальник Головного військово-медичного управління Міністерства оборони України.

Єгору Коновалову 21 рік. Він сирота. Отримавши серйозну травму, він не втратив головного – віри і надії. Завдяки науковцям Єгор вже у цьому році планує вступити до Львівського національного медичного університету.

Головне в цьому житті – ніколи не здаватись. Всі труднощі, які зустрічаються нам на шляху – загартовують, роблять сильнішими. А коли ми завдячуємо людям, яких ми зустрічаємо на своєму шляху, ми стаємо тими, ким ми є. Я вірю в те, що наше життя – зебра. Тож, переживши свою чорну полосу, я впевнений, що попереду біла. Хочу висловити щиру вдячність лауреатам та Ігорю Хоменку. Ці люди допомогли мені впевнитись: добра на світі більше! – поділився думками Єгор.

Тож і ми дякуємо науковцям за їхні добрі справи не тільки у науці. Адже, якщо вірити прислів’ю, чужого горя не буває.

Авторка статті: Любава Кулинич