Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події
Новини
1492
23 жовтня 13:10

Затверджено професійні стандарти керівника та вихователя закладу дошкільної освіти

Згідно з профстандартом керівник закладу освіти, який вперше призначений на відповідну посаду, повинен пройти підвищення кваліфікації протягом двох перших років роботи.

Міністерство економіки затвердило професійні стандарти «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» та «Вихователь закладу дошкільної освіти», які розробило Міністерство освіти і науки.

Стандарт «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

Згідно зі стандартом, керівник очолює заклад дошкільної освіти і здійснює безпосереднє керівництво ним. Професійна діяльність керівника передбачає управлінську, організаційну та іншу діяльність, встановлену трудовим договором та/або посадовою інструкцією. Керівник безпосередньо підпорядковується засновнику або уповноваженому ним органу (особі).

! Керівник закладу дошкільної освіти, який вперше призначений на відповідну посаду, має пройти підвищення кваліфікації відповідно до займаної посади протягом двох перших років роботи.

Стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти»

Відповідний стандарт визначає, що основною метою діяльності вихователя є організація навчання, виховання та розвиток вихованців під час здобуття дошкільної освіти шляхом формування ключових компетентностей згідно з державним стандартом.

Професійна діяльність вихователя здійснюється відповідно до трудового договору та/або посадової інструкції. Вихователь безпосередньо підпорядковується керівнику закладу дошкільної освіти, а також керівнику структурного підрозділу закладу освіти (у разі його наявності).

! Документом передбачено обов’язкове підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти не рідше одного разу на 5 років загальним обсягом не менш ніж 120 годин на 5 років.

Для вихователя закладу дошкільної освіти необхідними такі компетентності: громадянська, соціальна, культурна, лідерська, підприємницька та етична.

Ознайомитись детальніше зі стандартом для керівників закладу дошкільної освіти:

Ознайомитись детальніше зі стандартом для вихователів закладу дошкільної освіти: 


26 жовтня об 11:00 на «Всеосвіті» стартує Всеукраїнський круглий стіл онлайн «Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні». Всі учасники семінару детально розглянуть питання гармонійного розвитку особистості дитини у період дошкільництва, зможуть удосконалити свою теоретичну підготовку та ознайомляться з нормативно-правовою і навчально-методичною базами забезпечення закладів дошкільної освіти.

Стати учасником Всеукраїнського круглого столу онлайн: https://vseosvita.ua/seminar/9

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.