Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

27 квітня 2018 об 11:50

Запрошення іноземних студентів будуть перевірятися через систему блокчейн

Запрошення іноземних студентів на навчання в Україні відтепер можна перевірити через систему блокчейну.

В Україні навчається велика кількість іноземних студентів. Більшість із них користується фірмами-посередниками. Однак такі підприємства інколи беруть не очікувані оплати зі студентів, не до кінця виконують свої зобов’язання. Відтепер все зміниться. В травні цього року планується запуск онлайн-платформи StudyPass, яка працюватиме за технологією блокчейну.

Блокчейн – це розподілена база даних, у якій зберігається інформація про кожну транзакцію, вироблену в системі. Дані зберігаються у вигляді ланцюжка блоків (звідси і назва – blockchain) з записами про транзакції. Їх неможливо підробити, так як кожен новий запис здійснює підтвердження вже існуючих ланцюжків.

Піонером використання платформи StudyPass став сайт Study in Ukraine Українського державного центру міжнародної освіти, а партнерами - e-Ukraine, Intela Solutions. Саме вони реєструватимуть запрошення на навчання іноземним студентам, які можна перевіряти за допомогою Blockchain. Використовуючи інструменти платформи підробити запрошення неможливо. Водночас, його легко можна відшукати за QR-кодом. Додатково на платформі буде розміщена корисна довідкова інформація для іноземних студентів, які планують навчання в Україні, - зазначив Роман Греба.

Технологія блокчейну унеможливлює підробити запрошення студентів. Система здатна показувати найменші зміни файлу і допомагає їх швидко виявити.  

Як інформує МОН, усе це допоможе убезпечити іноземних студентів від підробних запрошень на навчання та відкриє доступ до цієї інформації у будь-який час.

Ось декілька переваг такої системи:

 – Студент не залежатиме від паперового примірника запрошення, який може загубити чи пошкодити;

 – Користувачі онлайн-платформи StudyPass можуть використати реєстрацінйи номер запрошення, вказаний на документі, дату народження і пересвідчитися у достовірності іноормації;

 – У користувача буде особистий кабінет, де зберігатиметься необхідна інформація;

Для переходу в свій кабінет можна використовувати QR-код, надрукований на запрошенні. Сподіваємось, що ця платформа стане надійним помічником для іноземних студентів.

Нагадуємо, що минулого року в столиці запрацювала система електронного запису до дитячих садків через блокчейн-технологію.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua/