+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Запис до школи через Інтернет: у Дрогобичі працює єдина в Україні система

Уникнути підробок при записі дітей до школи та спростити це завдання для батьків допоможе електронна система, що працює у Дрогобичі.

Система електронного запису дітей до першого класу працює у Дрогобичі. Поки вона єдина в Україні. На сайті Дрогобицької міської ради можна переглянути дані про наявність вільних місць у кожній школі міста, а також одразу заповнити анкету та записати дитину у школу, що розташована найближче до дому. Батьки знають про таку можливість та активно користуються цим розділом на сайті. Тим більше, що у кожного закладу визначена своя територія обслуговування. Для батьків електронний запис до школи – це зручно і швидко, але насправді головна мета програмістів – контролювати створення черг, дотримуватися соціальної справедливості та не допускати фальсифікацій.

Особливість системи полягає у тому, що всі дані дитини зашифровані. Відвідувачі сайту можуть бачити чергу, але змінити дані практично неможливо.

Якщо матір із дому записує дитину в перший клас, вона автоматично прописується на чотирьох валідаторах-серверах. Ці дані будуть прописані в історії. І якщо керівник школи або хтось інший захоче дитину пересунути, або змінити дані, або щось стерти, він має одномоментно на чотирьох серверах це зробити. Це буде неможливо, – пояснив керівник Дрогобицького міського відділу IT та аналізу Станіслав Гайдер.

Як зазначено у законі України про освіту, першочергово зараховуються до школи діти із Пріоритетом 1. У цей перелік необов'язково входять тільки ті, хто проживає поруч. Є і ніші категорії дітей.

Ми маємо переваги, оскільки у мене двоє старших діток навчаються в цьому навчальному закладі. Також ми є багатодітною сім'єю: син перейшов у 9-й клас, дівчинка – у 8-й, і тепер до школи йде третя дитина, – розповіла Наталія, мама першокласника.

До початку занять ще далеко, але всі перші класи у Дрогобицькій школі №1 вже повністю заповнені.

У нас значно більше бажаючих, ніж ми можемо взяти діточок. Тому на сьогоднішній день у нас є 120 дітей, яких ми вже зареєстрували і маємо можливість сформувати 4 перших класи по 30 учнів. Є ще кілька дітей, які мають бажання. Вони очікують вільних місць, – повідомила директорка Дрогобицької школи №1 Ольга Лужицька.

Система базується на технології Блокчейн (Blockchаin). Її автори працювали близько пів року. Запустили вже подібну програму для дитячих садочків і наразі розробляють ще одну – для запису маленьких мешканців міста до комунальних гуртків та басейнів.

Посилання на ZAXID.NET: https://zaxid.net

377
19.06.2019 18:43:00
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись