+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Законопроект «Про фахову передвищу освіту»: що чекає на студентів

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який встановлює нові механізми управління закладами освіти та не лише це.

Законопроект «Про фахову передвищу освіту» підтримали 254 депутати. У документі йдеться про те, що відтепер у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Він також встановлює нові механізми для управління та фінансування закладів освіти.

Цього року коледжі та технікуми востаннє проводитимуть набір на молодшого спеціаліста як на рівень вищої освіти. З 2020 року прийом відбуватиметься на рівень фахової передвищої освіти: її надаватимуть ті заклади, які наразі мають ліцензії на підготовку молодших спеціалістів або ті, що отримають нову ліцензію. Після завершення навчання студенти отримуватимуть дипломи фахових молодших бакалаврів, – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Студенти більше часу витрачатимуть на здобуття практичних знань, аби після закінчення технікуму чи коледжу вони мали можливість знайти роботу. У разі, якщо під час навчання в коледжі студент здобуватиме разом із фаховою повну загальну середню освіту, то для отримання атестата він має складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО разом з іншими випускниками шкіл і закладів профосвіти.

Крім того, законопроект надасть більше можливостей для навчання дорослих:

Ми хочемо змінити традиційні уявлення, що у коледжі чи технікумі можуть навчатися тільки учорашні випускники шкіл. Сучасний світ швидко змінюється і деякі професії стають все менш затребуваними на ринку праці. Тому доросла людина має бути готова до неодноразової зміни фаху і, відповідно, перенавчання. Для цього  знято вимогу щодо отримання безоплатної освіти за певним рівнем тільки один раз. Тобто одна людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти, – додав Олег Шаров.

Заклади профосвіти матимуть доступ до багатоканального фінансування, а їхня робота орієнтуватися на потреби місцевого ринку праці, застосуватимуться корпоративного управління.

Загалом робота над документом тривала майже 2 роки. Ми вдячні депутатам, профільному комітету Верховної Ради України, спікеру Андрію Парубію, які підтримали наш законопроект. Хочеться сподіватися, що його ухвалення у другому читанні відбудеться вже влітку, – наголосив Олег Шаров.


Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» писала про те, що Володимир Гройсман зазначив, що вчителі мають належати до середнього класу. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти