Новини
861
11 червня 10:59

Загрози державній мові немає: голова ВР про законопроєкт, що дозволяє громадянам інших держав навчатись іноземною

У законопроєкті йдеться «виключно про іноземців», які нині не можуть здобувати знання українською мовою.

Нещодавно, Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому доопрацьований законопроєкт №3717 про внесення змін до закону «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян і осіб без громадянства.

Проєкт передбачає, що іноземці та особи без громадянства можуть навчатися в українських #ЗВО іноземною мовою – в окремих групах, котрі складаються виключно з іноземців. Водночас вони повинні вивчати українську мову протягом усього періоду навчання. Втім, раніше зобов’язання вивчати українську мову у них не було.

Голова Верховної Ради Дмитро #Разумков не бачить загрози державній українській мові у законопроєкті про можливість громадянам інших держав здобувати освіту в українських закладах вищої освіти іноземною мовою, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Тут не потрібно займатися маніпуляцією, тут питання про мову, тим паче державну мову, точно не йдеться. Це не поширюється на громадян України, – наголосив Разумков.

Голова #ВР підкреслив, що у відповідному законопроєкті йдеться «виключно про іноземців», які нині не можуть здобувати знання українською мовою. Разумков також зазначив, що у законопроєкті йдеться про навчання «іншими мовами»  й немає уточнень, що це «російська або угорська мови».

Дмитро Разумков вважає, що можливість здобувати зарубіжним громадянам вищу освіту іноземними мовами, дасть змогу українським вишам створити конкурентні умови й надасть додаткові фінансові можливості.

Вас може зацікавити матеріал: В Україні планують дозволити вишам навчати іноземних студентів різними мовами

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?