Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Заборгованості для студентів-контрактників скасують

Від сплати заборгованості за другий семестр навчального року звільнили понад 13 тис. студентів.

Через повномасштабну війну, яку веде країна-терорист росія проти України, заборгованості з оплати начання для студентів-контрактників із окупованих території та зони бойових дій оплатить держава.

Звільнять від оплати також студентів, які перебували в окупації чи були заблокованими російмькими загарбниками раніше, і не можуть виплатити борг за навчання.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Уряд ухвалив розпорядження про виділення коштів із резервного фонду держбюджету для компенсації витрат ЗВО на підготовку фахівців, які мали заборгованість за другий семестр навчання, — йдеться у дописі.

Так, від сплати заборгованості за другий семестр навчального року звільнили понад 13 тис. студентів.

Таке рішення уряд ухвалив, зокрема, через проблеми виплати зарплат освітянам, які недоотримували гроші через заборгованості по контрактах від студентів.

Аби врегулювати ситуацію, Міносвіти планує компенсувати витрати закладів вищої освіти, які належать до сфери його управління.

Так, у 2022 році 86 млн 814,4 тис. гривень будуть виділені МОН для подальшого спрямування закладам вищої освіти, — повідомив міністр.

Нагадаємо, навіть після повномасштабного вторгнення росії заробітна плата в повному обсязі працівникам освіти продовжує нараховуватись. Але отримати ці гроші можна лише на підконтрольній території України.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.