За рахунок держави: вчителям забезпечать закордонні відрядження для проведення екзаменів

Понад 2 млн гривень виділено вчителям, які проводитимуть ДПА та річне оцінювання для українських школярів за кордоном.

Більше 2 тисяч українських дітей, які тимчасово або постійно проживають за кордоном, є екстернами Міжнародної української школи та планують проходити річне оцінювання та державну підсумкову атестацію (ДПА) на територіях країн проживання.

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, цьогоріч держава вперше забезпечить повний обсяг коштів – 2 млн 137 тис грн, потрібний для закордонних відряджень вчителів, які прийматимуть у дітей ці екзамени. Необхідну постанову було прийнято 16 травня 2018 року, під час засідання Уряду.

Нам часто закидають, що ми не можемо забезпечити належну підтримку для навчання українських школярів за кордоном, і це справедливі закиди. Зараз ми поступово рухаємося у напрямку ґрунтовнішої системної підтримки навчання наших дітей за межами України. Саме тому МОН вирішило перекинути частину коштів з програми, яка спрямована на підтримку міжнародної діяльності МОН, та вперше забезпечити повноцінну можливість провести річне оцінювання та ДПА для українських школярів за кордоном. Ми вдячні, що Уряд підтримав нас у цьому рішенні. Це діти, які є екстернами Міжнародної української школи і спеціально докладають більше зусиль, щоб навіть в іншій країні отримати документ про освіту українського зразка. Ми маємо створити їм найкращі умови, принаймні в межах наших скромних можливостей, – розповіла Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

У школі навчання організоване таким чином, що вчителі можуть використовувати Skype для спілкування з учнями оnline. Однак для проведення ефективного контролю знань та більшої результативності учитель має безпосередньо поспілкуватись з дитиною.

Загалом до Міжнародної української школи зараховано 3 тис 326 екстернів, однак близько тисячі дітей, зокрема, із віддалених країн світу, проходять річне оцінювання в режимі оnline, а державну підсумкову атестацію на території України.

У 4, 9, 11 класах учні мають обов’язково пройти Державну підсумкову атестацію для отримання документа про освіту.

Нагадаємо, що учень Міжнародної української школи (МУШ) є екстерном, який навчається за індивідуальним навчальним планом. Екстерн самостійно опановує навчальний матеріал та готується до атестації під керівництвом вчителів МУШ. Навчальний рік, як правило, розпочинається 1 жовтня.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.