З Одеси зірки ближчі: на території університету імені Мечникова побудували найбільший в Україні телескоп

На території одеської обсерваторії університету імені Мечникова створили та встановили найбільший в Україні телескоп.

Космос – чи не єдина річ у світі, позбавлена будь-яких меж. Він примхливий та непостійний у власній статичності, і вимагає до себе прискіпливої уваги. Люди мають унікальну можливість спостерігати за народженням та смертю зірок, обирати імена новим, щойновідкритим планетам і здійснювати неймовірні галактичні подорожі.

Складний процес вивчення космосу потребує професійної апаратури, інноваційної техніки, здатної охопити увесь спектр деталей. Україна з кожним роком виходить на новий рівень дослідження галактичного простору, вдосконалюючи наявні методи та технічне обладнання. Цьогоріч Одеса з повним правом може похвалитися власними досягненнями: на території обсерваторії університету імені Мечникова створили найбільший в Україні телескоп.   

Як передає інформаційний портал Gazeta.ua, директор астрономічної обсерваторії Сергій Андрієвський з гордістю назвав діаметр дзеркала нового приладу – 80 сантиметрів. Цей вражаючий розмір надасть широкі можливості для більш ефективного вивчення космічного безмежжя.

Для наших можливостей це був пік нашої роботи. Довелося знайти людей, які зроблять оптику, механіку, електроніку. І ми це зробили. Сьогодні телескоп видає наукову продукцію. Він працює на потреби контролю космічного простору, – зазначив Сергій Андрієвський.

Усі кошти на створення приладу надали меценати, які захоплюються астрономією і прагнуть розвитку цієї науки в Україні.

Усього ж на території університетської обсерваторії – п’ять телескопів. З них три в робочому стані, а ще два планують запустити найближчим часом, – розповів директор астрономічної обсерваторії.

Студенти університету імені Мечникова матимуть чудову нагоду детальніше вивчати астрономію та на власні очі спостерігати космічні об’єкти, які згодом стануть предметом їхніх наукових досліджень. Цілком можливо, що за допомогою нового телескопу одному з майбутніх вчених вдасться відкрити неймовірні секрети галактики.

Фото- та відеоматеріали взяті зі сторінки інформаційного порталу Gazeta.ua.

Посилання Gazeta.ua: https://gazeta.ua    

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.