Сьогодні відбулась пресконференція «Підтримка ЄС у реформуванні освіти в Україні: гранти «Еразмус+» та результати 2014-2019 років» за участі міністерки освіти Ганни #Новосад і Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
Програма #Еразмус+ надає грантову підтримку у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на період 2014-2020 рр. Програма складається з трьох ключових напрямів і двох додаткових компонентів:
Завдяки участі в освітній програмі молодь має можливість переймати досвід колег з інших країн світу, працювати у провідних компаніях та сприяти розвитку освіти у власній країні. Під час виступу голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас підкреслив, що одне з гоовних завдань програми «Еразмус+» – наблизити людей один до одного:
Програма «Еразмус+» спрямована на підтримку освітньої галузі, просування реформи освіти, посилення її інтернаціоналізації, сприяння можливостей працевлаштування і підвищенню кваліфікації, розвитку інновації тощо. Однак, у цьому переліку завдань, не вистачає головного елемента – головне завдання Програми «Еразмус+» – це наблизити людей один до одного.
У період з 2014 по 2020 рік ЄС виділив 70 млн євро на сферу освіти в Україні. Ця сума складає 41% всієї підтримки у рамках східного партнерства. За словами пана Маасікаса, у 2018 році Україна отримала додаткових 5 млн євро. Ще 210 млн євро на освіту в Україні Європейський парламент має намір виділити у 2021-2028 роках.
Під час промови Ганна Новосад розповіла про широкі можливості, які надає #програма студентам та викладачам:
Основна цінність програми – це побачити інший світ, країну, зрозуміти, як це все працює. Лише за півроку навчання можна відчути різницю між нашими університетами. Передусім, це те що називається soft skills (м’які навички) – вміння працювати в команді. «Еразмус+» – це приклад того, як довгострокові інвестиції в освіту насправді себе виправдовують, як вони з часом стають невід’ємними від політики.
За 6 років понад 4 500 тисячі студентів поїхали на навчання до ЄС, ще 4 300 викладачів поїхали також здобувати нові знання. Ці числа з часом збільшуються, однак ми маємо розвивати мобільність студентів і викладачів.
Очільниця МОН також зазначила, що є важлива частина програми «Еразмус+», менш помітна для студентів, це допомога у впровадженні політики. Наприклад, у рамках освітньої програми ЄС чимало коштів інвестує в проєкт Жана Моне. Ганна Новосад зазначила, що Уряд робитиме все можливе для розвитку «Еразмус+» в Україні:
Я дуже б хотіла, аби в Україні відкрили програму для професійної освіти, бо професійна #освіта – це про креативні індустрії.
У рамках нової програми «Еразмус+» очікується фінансування, яке сприятиме розширенню мобільності для молоді в межах вищої освіти, в сфері спорту, також очікуються певні зміни потенціалу вищої освіти і профтехосвіти.
ЄС та «Еразмус+» активно підтримують переміщені виші в Україні. Наприклад, цьогоріч на конкурс «Розвиток потенціалу вищої освіти» ЄС «Еразмус+» було відібрано 3 переміщених вишів: Донецький національний технічний університет, Донецький державний університет управління та Горлівський інститут іноземних мов. До речі, напрям «Розвиток потенціалу вищої освіти (КА2: CBHE)» є окремим компонентом програми «Еразмус+». Він спрямований на обмін досвідом та кращими практиками між партнерами з різних країн світу.
Читайте також: 5 млн євро для українських проектів та розвитку вищої освіти: Україна отримала вікно для фінансування «Еразмус+»
Фотозвіт: https://www.facebook.com/vseosvita/posts/2766684516723221?
Журналістка:
Хшанович Катерина ОлегівнаВикористання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.
Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.
Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!