Якщо дитина пропустила школу: які довідки мають надати батьки

Тривала відсутність дитини на заняттях має бути пояснена у письмовій записці.

Діти з різних причин пропускають шкільні уроки: хтось хворіє, когось батьки забрали з собою на відпочинок, хтось не встиг вчасно повернутися від бабусі тощо. Причин безліч, але у будь-якому разі батьки мають надати класному керівникові пояснення щодо відсутності своїх доньки чи сина на заняттях.

Якщо дитини не було в школі менше 10 днів – достатньо письмового пояснення від батьків, зазначається в «Юридичній допомозі». Враховуються 10 днів відсутності в освітньому закладі без вихідних.

 Зверніть увагу:  пояснювальна записка від батьків в освітніх закладах прирівнюється до довідки лікаря.

Зокрема, у пункті 13 Постанови № 684 Кабінету Міністрів України вказано, що поважною причиною відсутності дитини в школі є два документальних свідчення, які мають рівну юридичну силу і прописані через «або»: або довідка від лікаря про хворобу дитини, або письмове пояснення батьків щодо причини відсутності дитини на уроках.

У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин заклад освіти невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

Форма пояснювальної записки від батьків:

Завантажити записку за посиланням: https://vse.ee/qg

Детальніше про зміст Постанови № 684 – у документі:

Джерело: Юридична допомога

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.